Бориспiль
C

Головні новини

Новий тариф на водопостачання у Борисполі: вартість тонни води на рівні ціни 5-літрового бутля у магазині


З 1 квітня 2021 року у Борисполі за воду доведеться платити більше. Нову ціну затверджено рішенням виконавчого комітету від 29 березня 2020 року.

Підґрунтя непопулярного рішення

Сьогодні бориспільці платять за централізоване водопостачання 16,69 грн і за водовідведення 12,17 грн — у сумі виходить 30,47 грн. На розгляд виконкому виносилася вартість 40,08 грн за кубічний метр — 23,64 грн за водопостачання і 16,44 за водовідведення.
Директор КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександр Гануш у ході розгляду питання обґрунтував необхідність збільшення тарифів. Він зазначив, що тариф для Бориспільводоканалу не переглядався протягом 3-х років. Хоча зростала мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум та інші складові.
На підприємстві працює більше 200 працівників. Їх середній вік складає 56,6 років. Із середньої зарплати, яку в новому тарифі закладено на рівні 14 938 грн (це без відрахувань), на руки отримуватимуть близько 10 тис. грн. Машиніст, який качає каналізаційні стоки за 12-годинну зміну, по технології зобов’язаний не менше 24-х разів спуститися, щоб прочистити каналізаційні решітки. Черга на таку роботу не стоїть.
На балансі підприємства знаходиться більше 100 кілометрів водопровідних мереж, ще близько 35 кілометрів — на обслуговуванні. Те ж стосується і каналізації.
Для зменшення споживання електроенергії, у травні 2008 року Бориспільводоканал взяв кредит у Світовому банку на суму 4,2 млн доларів для впровадження проекту «Реконструкція енергоємного обладнання систем водопостачання та водовідведення у місті Бориспіль». Це дало економію 1 млн 300 тис. кВт електроенергії щороку. До 2025 року підприємство двічі на рік — до 15 квітня і до 15 жовтня — оплачує тіло кредиту. Ці кошти акумулювали за рахунок амортизаційних відрахувань і планових прибутків (на кредит ішло 95-97%). На сьогодні більше половини заборгованості погашено. Залишилося сплатити 1,6 млн грн.
Варто нагадати, що наприкінці минулого року вдалося знайти шляхи підвищення заробітної плати працівникам водоканалу без збільшення тарифу, але зарплата — це тільки одна із складових тарифу.

Що найбільше впливає на вартість води

• Зростання середньої заробітної плати із уведенням нового тарифу передбачене від 9 293 до 14 938 грн (це без відрахувань).
• За рахунок введення в експлуатацію нових мереж та водозаборів збільшилася вартість основних засобів, у результаті, майже вдвічі зросли амортизаційні відрахування, які є невід’ємною складовою тарифу:
— завдяки фінансовій підтримці з міського бюджету було проведено реконструкцію водозабірного вузла, збудовано нову станцію знезалізнення, яка коштувала близько 30 млн грн;
— забудовник так званого «Кінг-Конгу» передав мережі більш як на 17 млн грн;
— вводяться в експлуатацію багатоповерхівки, дитячі садки, академічний ліцей, елементи водопостачання і водовідведення яких передаються на баланс підприємства.
• Постійно зростає вартість електроенергії, яка нині складає майже третину тарифу.

Пізнається у порівнянні

Новий тариф на водопостачання у Борисполі: вартість тонни води на рівні ціни 5-літрового бутля у магазині

Заперечень проти підвищення тарифів на воду у членів виконавчого комітету не було. Під час обговорення прозвучало зауваження, що не було проведено достатнього інформування громади про очікуване подорожчання води і його деталі. Зазначалося, що якщо в умовах карантину неможливо організувати громадські слухання, то потрібно було активніше задіювати можливості інтернету. Втім, важко уявити, як через інтернет розтлумачити людям дані, що містяться на 270 сторінках, і які опрацьовувалися спеціалістами протягом трьох місяців. Зате дуже просто було спровокувати масові акції протесту, особливо небезпечні у нинішній червоній зоні.
Рішення про те, що з 1 квітня вартість водопостачання і водовідведення для населення становитиме 40 грн 08 коп., було прийняте. Якщо зважити, що у магазинах вартість 5-літрового бутля води стартує від двадцяти гривень і сорока гривнями не обмежується, то 23 грн за кубічний метр, який доставлять додому, — це не така вже й велика сума.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. Правдоруб 7 квітня 2021 12:48
  • Не подобається
  • 0
  • Подобається
  Зрівняли технічну воду з крана і питну, в п'яти літрових бутлях... Цікаво скільки проживе пані Ірина Костенко, коли буде пити лише технічну воду зі свого квартирного крану???
  1. Ан 7 квітня 2021 16:28
   • Не подобається
   • +1
   • Подобається
   А в нашому районі нормальна вода і взагалі я з дитинства п'ю з крану, ну крім двох разів на рік, коли хлорування.
   Цікаво, як в Броварах ціна на воду майже в два ризи менше.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: