Бориспiль
C

Головні новини

Владислав Байчас: «Область готова до співпраці з Бориспільською громадою»


Владислав Байчас: «Область готова до співпраці з Бориспільською громадою»

Бориспільська ОТГ ставить перед собою амбітні плани розвитку. Їх регулярно озвучує і міська влада, і депутати. Але кожен новий проект — це чималі гроші, яких у бюджеті громади не так вже й багато. Де планують взяти кошти на розвиток громади, «Вісті» поцікавились у секретаря Бориспільської міської ради Владислава Байчаса.

— Владиславе Михайловичу, як нам відомо, ви зараз часто зустрічаєтеся з керівництвом області. Що саме обговорюєте?
— Здебільшого фінансові питання для реалізації життєво важливих проектів у громаді. До речі, спілкуємось не лише із обласним керівництвом, а й із Кабінетом Міністрів, Офісом Президента. Нещодавно обговорювали реконструкцію та розширення існуючої об’їзної дороги навколо Борисполя: від Броварів на с. Іванків. Наразі вже є попередні домовленості про те, що витрати на ці роботи будуть закладені до державного бюджету на наступний рік.

— Що ще плануєте і чи вистачить у громади коштів на реалізацію всіх проектів?
— Планується будівництво нового лікувального корпусу із пологовим відділенням, спортивного комплексу, на який необхідно близько 100 млн гривень. Також розширення будинку дитячої та юнацької творчості: хочемо збудувати сучасну будівлю із великою сценою. Реконструкція парку культури і відпочинку, будівництво Центру надання адміністративних послуг тощо. Крім цих, масштабних, проектів, є чимало інших, не менш важливих — дитячі та спортивні майданчики, медамбулаторії, дороги, вуличне освітлення. Лише на реалізацію вищезгаданих проектів нам необхідно приблизно півмільярда гривень. А у нас бюджет розвитку — близько 80 мільйонів. Якщо будемо діяти лише власними силами, це розтягнеться на роки. Плануємо навіть взяти кредит у банку під невеликі відсотки. Тому нам необхідна консолідована співпраця з керівництвом області та держави.

— Уже є якісь домовленості?
— Так, є домовленість із головою Київської обласної державної адміністрації про співфінансування будівництва нового корпусу лікарні.

— Чи є наразі співпраця між об’єднаними громадами Бориспільського району? Чи є спільні проекти?
— Поки немає. Єдине — ведемо переговори із Гірською ОТГ щодо південної об’їзної дороги. Є в нас бачення такої дороги, що буде повертати перед аеропортом на Мартусівку і виходити на трасу біля розв’язки поблизу села Іванків. Це перспективний проект, який дозволить розвантажити місто від транзитного транспорту. Також ведемо перемовини між головами ОТГ щодо очисних споруд, адже це спільна проблема. Наразі консультуємось із фахівцями, як краще зробити: чи добудовувати розпочате, чи звести нове за сучасними технологіями. Поки що питання відкрите.
— Нині міська рада працює, як годинник. Як вдалося досягти такого результату?
— Ми дотримуємося принципу, що на сесію всі депутати повинні йти, вже маючи рішення з того чи іншого питання. Сесія не має перетворюватись на шоу. Депутати не повинні в залі чубитись, адже це впливає на загальний результат роботи ради.
Уся основна робота ведеться на депутатських комісіях. Вони збираються регулярно, ретельно вивчають питання. Далі — погоджувальна рада. На сесію виносяться лише досконало вивчені питання.
Постійні комісії досить часто тривають по кілька годин, роботи багато. Але завдяки такій системі у сесійній залі нормальна робоча атмосфера.

— Були часи, коли на засідання ради часто приходили представники громади, аби озвучити колективні звернення. Чому зараз немає такої практики?
— Якщо депутати працюють на округах, а керівництво міста відкрите для звернень громадян, то необхідності у таких виступах немає. Те, що люди зараз не приходять на сесію, свідчить про злагоджену роботу всіх гілок влади. Всі питання, що належать до нашої компетенції, ми намагаємось вирішувати в робочому режимі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: