Бориспiль
C

Головні новини

Табір «Факел»: чи стане давня мрія реальністю?


На останній сесії міської ради дитячий табір «Факел» передали на баланс КП «Міські інвестиції». Мета — відновлення місця для відпочинку та оздоровлення дітей Бориспільської ОТГ. В якому стані зараз табір та які складнощі стоять перед тими, хто взявся за цю роботу, з’ясовували «Вісті».

Табір «Факел»: чи стане давня мрія реальністю?

Почалося все 10 років тому

«Долею цього табору я почав цікавитись у 2010-2011 роках, ще коли сам був депутатом шостої каденції. Тоді і з’ясувалась цікава ситуація: майно міста територіально знаходиться в Головурівській сільській раді, а земля належить Бориспільському лісгоспу. Чому так сталось, важко пояснити. Але через цю юридичну колізію ніхто нічого не міг зробити з цією ділянкою», — розповідає міський голова Володимир Борисенко.
Тоді депутати почали працювати над тим, аби хоча б належно оформити саме майно. Це вдалось зробити, і в 2012 році майно дитячого табору передали на баланс управління освіти та науки. Але на цьому справа зупинилась, адже питання землі не вирішувалось.
«Ми неодноразово звертались до Кабміну, аби виправити їх рішення від 2006 року, яким вони тоді передали цю земельну ділянку лісгоспу. Але нас не чули», — згадує Володимир Борисенко.

Маємо діяти швидко

На сьогодні, завдяки закону про децентралізацію та створенню ОТГ, повноваження місцевої влади збільшились. До того ж є рішення Кабміну про реорганізацію лісгоспів. Саме тому міська влада вирішила зробити чергову спробу отримати земельну ділянку під табором.
«Щодо термінів важко сказати. Але якщо ми не зможемо оформити цю землю протягом року, то, скоріш за все, вже не зможемо ніколи. Тому маємо поспішати і докласти максимум зусиль», — вважає Володимир Борисенко.
З ним погоджується директор КП «Міські інвестиції» Юрій Адамовський. «Ми вже отримали від Бориспільського лісгоспу згоду на вилучення ділянки, тепер будемо знову звертатись до Кабміну, аби той своїм розпорядженням передав нам цю земельну ділянку. Лише після цього будемо мати можливість діяти далі», — говорить він.

Сучасний стан табору

Зараз табір у занедбаному стані. Ніхто вже давно не слідкує за будівлями. Вони дерев’яні, тому без нагляду швидко почали руйнуватись. Майже в кожному будинку зруйновано дах. Гниє підлога. Чимало вибитих вікон. В приміщенні їдальні, прямо посеред зали, росте молоде дерево. Приміщення туалету взагалі майже неможливо відшукати у суцільному чагарнику.
Проте попри негаразди, всі ці будиночки зберегли історію табору. В приміщенні радіовузлу збереглись старі касети. В майстерні й досі висить дошка з малюнками дітей та старими фотографіями табору, коли в ньому ще вирувало життя.

Плани на реконструкцію

За словами Юрія Адамовського, першочерговим завданням після оформлення землі буде розчищення ділянки. Старі будівлі потрібно зносити, що побудують натомість — поки під питанням. «Територія табору, 5 га, дозволяє одночасно приймати 450-500 дітей. Маємо дві концепції — або будувати нові капітальні корпуси, або ж будувати невеликі дерев’яні будинки, схожі на ті, що були колись. Поки це лише ідеї. Більш детально будемо думати про це, коли отримаємо землю і зробимо топозйомку. Після цього розробимо проекти та представимо на розгляд міському голові та депутатам міської ради», — зазначив він.

Табір «Факел»: чи стане давня мрія реальністю?

Табір «Факел»: чи стане давня мрія реальністю?

Питання фінансування

Вже зараз зрозуміло, що фінансування такого масштабного проекту покласти лише на міський бюджет неможливо, бо тоді відновлення може затягнутися на десятки років. Адже навіть попередні орієнтовні суми вражають.
«Якщо це будуть дерев’яні будинки, реконструкція вартуватиме близько 160-170 млн грн. Якщо будувати капітальні корпуси з басейнами і спортзалами, мова йтиме про 300-350 млн грн. Звісно, такі кошти міський бюджет не потягне, тому будемо звертатись до обласної ради, до Міністерства регіонального розвитку, залучати приватних інвесторів», — розповідає Юрій Адамовський.

Кийлів — дитинство кожного бориспільця

За словами керівника КП «Міські інвестиції», вже зараз люди звертаються і питають, чим вони можуть допомогти. Хтось пропонує допомогти будівельними матеріалами, хтось коштами.
«Чому так? Бо Кийлів — це місце, де пройшло дитинство багатьох мешканців міста. Тут ліс, тут Дніпро. Це туристична зона Бориспільського району, тому ми всі в дитинстві відпочивали тут, в таборі чи з батьками. Саме тому ідея відновлення табору має таку підтримку», — зазначає Юрій Адамовський.

Табір «Факел»: чи стане давня мрія реальністю?

Табір «Факел»: чи стане давня мрія реальністю?

Табір «Факел»: чи стане давня мрія реальністю?

Табір «Факел»: чи стане давня мрія реальністю?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: