Бориспiль
C

Головні новини

Турбота про дітей чи спроба привласнити майно громади?


Турбота про дітей чи спроба привласнити майно громади?

Колись у селі Ревне, на вулиці Райдужна, 2 був дитячий будинок сімейного типу. Тут жило чимало дітей, лунав сміх. Усе це залишилося в минулому. Зараз у будинку, який перебуває у комунальній власності, мешкає лише колишній батько-вихователь із двома повнолітніми дітьми.

Історія проблеми

У 2018 році розпорядженням Бориспільської РДА функціонування дитячого будинку сімейного типу в селі Ревне було припинено, матір-вихователька виїхала за кордон на постійне місце проживання. З батьків знято статус батьків-вихователів, а чотирьох дітей виведено зі складу дитячого будинку сімейного типу.
19 лютого 2021 року Бориспільська районна рада передала цей будинок Гірській ОТГ, яка прийняла його на баланс 20 березня. Після цього перед Гірською ТГ постало питання — що робити з майном далі?
Було прийняте рішення змінити статус будинку та створити на його базі Притулок для осіб, що постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Гірська сільська рада замовила проект реконструкції будівлі, але потрапити всередину фахівці не змогли через супротив колишнього батька-вихователя, який відмовляється виселятися з будинку, хоча строк дії договору оренди минув ще у вересні 2020 р. Потрапити всередину представникам сільської влади вдалось лише за допомогою поліції.
При огляді приміщення виявилося, що колишній батько-вихователь не утримував його в належному стані. Нині будинок у аварійному стані та непридатний для проживання. За словами голови Гірської сільради Романа Дмитріва, чоловікові неодноразово пропонували допомогу з прибирання та вивезення сміття, але порозуміння з ним не знайшли. «Колишній батько-вихователь постійно жалівся на те, що держава не дає достатньо коштів на утримання дітей. Але для того, аби навести елементарний порядок у будинку, гроші не потрібні. Необхідно лише бажання. Крім того, чоловік їздить на великому автомобілі, який, за його словами, є подарунком родині губернатора. На утримання автомобіля він гроші знаходить, на підтримку порядку в домі — чомусь ні», — коментує ситуацію сільський голова.

Турбота про дітей чи спроба привласнити майно громади?

Діти на вулиці не залишаться

Своє небажання виконувати рішення влади чоловік пояснює тим, що вважає його спробою рейдерського захоплення та каже, що влада своїм рішенням виставляє дітей на вулицю. Чиновники слова чоловіка спростовують.
За наданою ними інформацією, наразі в будинку з колишнім батьком-вихователем тимчасово знаходяться лише двоє повнолітніх осіб із числа дітей-сиріт. Обоє мають кімнати в гуртожитках за місцем навчання та знаходяться на квартирному обліку в інших громадах: юнак — у Вороньківській сільській ТГ, дівчина — в Золочівській.

Мовою закону

Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» питання щодо управління об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню належать до повноважень органів місцевого самоврядування.
«Враховуючи занедбаний стан будівлі, Гірська сільська рада ініціює суцільне обстеження даного будинку з метою встановлення його відповідності санітарним і технічним вимогам згідно законодавства. Приміщення має бути приведене до належного стану», — зазначив Роман Дмитрів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: