Бориспiль
C

Головні новини

Добудова школи N5: втрачені можливості


Добудова школи N5: втрачені можливості

Питання добудови приміщення Бориспільського НВК ім.  К. Могилка (ЗОШ №5) за кошти Європейського інвестиційного банку повернулося на стартові позиції через неодноразові проблеми з визначенням переможців тендеру. Проект добудови знову боротиметься за право отримати закордонні інвестиції. Іншими словами — інвестора місто втратило, подаватиметься на конкурс проектів знову.

Втратили час і гроші

Бажання будувати школу в Борисполі за кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) виявили багато забудовників, незважаючи на жорсткі вимоги до підприємств. 5 млн євро, які виділялися на це будівництво, виявилися ласим шматком. На жаль, методи боротьби конкурентів були не завжди порядними. Після кожного проведеного тендеру сипався шквал скарг до Антимонопольного комітету, й результати тендерів відміняли.
Останній тендер відбувся у липні минулого року вже за новою законодавчою базою, яка не дозволяла безкоштовно скаржитися до Антимонопольного комітету. Рік тому, 20 липня 2020 року, пройшло відкриття пропозицій та визначення переможця. Процедури перевірок підприємства-переможця, майбутнього забудовника, відбувалися тривалий час, були й певні проблеми.
Заступник Бориспільського міського голови Сергій Лещенко розповів «Вістям», що договір із переможцем таки було заключено, вже аж у грудні 2020 року. Але прокуратура виявила порушення під час тендерних закупівель, подала позов до суду в інтересах держави в особі Бориспільської міської ради. Зараз вирішується питання про припинення договірних відносин із попереднім підрядником у судовому порядку. Справу розглядає Господарський суд Київської області. До кінця липня уже має бути рішення.
Але шлях до співпраці з ЄІБ доведеться розпочинати з початку.

Добудова школи N5: втрачені можливості

• У коридорі встановили лавочки і столики для дітей, їх використовують і вчителі, влаштовуються там перевіряти зошити.

 

Знову на конкурс?

Паралельно із судовими спорами міська рада та управління капітального будівництва готують новий пакет документів на проходження 5-го пулу, що проводить Міністерство розвитку громад і територій України по залученню коштів Європейського інвестиційного банку.
Бориспільський міський голова Володимир Борисенко повідомив «Вістям», що йдеться про конкурс проектів, які отримають право на фінансування. На сьогодні відібрані вже всі конкурсанти, проект добудови ЗОШ №5 потрапляє у 5-й пул. Конкурс планується на кінець вересня — початок жовтня. Тоді буде відомо, чи отримає Бориспіль 5 млн євро на добудову. «Якщо Бориспіль виграє, то влітку наступного року, тобто через рік, можна буде приступати до робіт», — зазначає Володимир Борисенко.
Заступник міського голови Сергій Лещенко повідомив, що найближчими днями представники Борисполя записані на прийом до першого заступника міністра Міністерства розвитку громад і територій України Івана Лукері, який координує співпрацю Міністерства з Європейським інвестиційним банком, кошти якого можна залучати для будівництва соціально важливих проектів. На зустрічі буде представлений не тільки пакет документів по НВК ім. К. Могилка, місто сподівається в перспективі отримати фінансування і на інші об’єкти: будівництво нового ЦНАПу, реконструкцію міського парку, будівництво нового лікувального корпусу та реконструкцію дитсадка на вул. Привокзальній.

Добудова школи N5: втрачені можливості

• У кабінеті трудового навчання займаються й групи з іноземної мови.

Школа — як рукавичка, тріщить по швах

Наскільки важливою для школи є реалізація проекту добудови, «Вістям» розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Залевська.
Вона повідомила, що при потужності 450 учнів сьогодні у школі навчається 935 учнів, це 33 класи. У цьому році набрали 3 перших класи, тоді як випустили тільки один 11-й клас. «Місто та район розбудовуються, а школа фізично не може розмістити більше дітей. Навіть нинішня кількість не має можливості навчатися у зручних умовах. Для вивчення іноземної мови класи діляться на дві або три групи. Деякі групи іноземної мови займаються у підвальному приміщенні. Там немає інтернету, не потрапляє денне світло, а вікно використовується тільки для провітрювання.
У кабінетах трудового навчання і для хлопців, і для дівчат стоять ще й парти. Коли нема уроків трудового навчання, там займаються групи з іноземної мови. Для цих груп у коридорі змушені були встановлювати перегородки», — зазначила Наталя Залевська.
За її словами, у першу зміну займаються тільки перші, другі, дев’яті, десяті та одинадцяті класи. Усі інші мають другу зміну навчання. У школі відсутні групи продовженого дня, бо немає можливості їх розмістити.
Через відсутність актової зали репетиції, у тому числі до міських заходів, доводиться проводити у фойє школи. Спортзал ніколи вільним не буває, хоч і перебуває у ветхому стані. Вже проведено тендер для виготовлення проекту з його капітального ремонту.

Передісторія

Про початок реалізації проекту добудови НВК ім. К. Могилка оголосив колишній міський голова Борисполя Анатолій Федорчук 8 листопада 2019 р. Наприкінці 2018 року місто подало до Мінрегіону проект «Реконструкція Бориспільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Костянтина Могилка вул. Володимира Момота, 1 у м. Бориспіль Київської області» (І черга). Поданий проект потрапив у перелік проектів 4-го пулу Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що планувалися до реалізації протягом 2019-2021 років.
Громада міста мала отримати кошти Європейського інвестиційного банку шляхом виділення субвенції з державного бюджету.
Передбачалося, що в результаті реконструкції закладу буде збудована триповерхова будівля, зблокована з існуючою будівлею по західних торцях. Схема прибудови П-подібна та аналогічна існуючій будівлі. Разом вони утворюють замкнуту прямокутну планувальну забудову з внутрішнім двором, який на рівні другого поверху ділиться навпіл переходом.
Планувальна схема прибудови забезпечує оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу, відпочинку та харчування учнів. Відповідно до неї, у прибудові зможуть навчатися 400 учнів (16 класів). Було заплановано навчальні та навчально-виробничі приміщення, спортивну залу з роздягалками та душовими, бібліотеку, актовий зал на 280 посадкових місць, їдальню з буфетом на 234 посадкових місця, адміністративні приміщення тощо.

До теми

Поки ситуація невідома, на місці майбутньої зони забудови висадили дерева
Про висадження дерев та кущів біля НВК ім. К. Могилка повідомила в соціальних мережах директор закладу Світлана Мазур. За її словами, саджанці (всього 80 одиниць дерев та кущів) придбали та посадили випускники школи. Їх висадили в кількох місцях, в тому числі на місці, яке знаходиться в зоні майбутньої реконструкції. Вочевидь, і керівництво школи, і його учні вже втратили надію на те, що заклад реконструюють у найближчі роки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: