Бориспiль
C

Головні новини

За розвиток місцевої пожежної охорони візьмуться бійці «Штурму»


За розвиток місцевої пожежної охорони візьмуться бійці «Штурму»

За розвиток місцевої пожежної охорони візьмуться бійці «Штурму»

У Борисполі створено місцеву пожежну охорону Бориспільської міської ради. За відповідне рішення депутати проголосували під час сесії, 13 липня. Сформувати її довірили двом бійцям добровільної пожежної команди «Штурм» — Андрію Макарову та Олександру Берішеву.

Сільські пожежні частини ОТГ об’єднають в одну структуру

Необхідність створення муніципальної пожежної охорони назрівала давно, але до моменту створення ОТГ на це питання не звертали уваги. Коли ж до Борисполя приєднались села, перед керівництвом громади постало питання — що робити із сільськими пожежними частинами? Певний час вони працювали кожна сама по собі, але врешті їх вирішили об’єднати в єдину структуру.
«У нас є п’ять сільських пожежних частин. В Іванкові, Кучакові, Сеньківці, Рогозові та Глибокому. В кожній по одній машині. Але комунікації між ними не було. Тому вирішили їх об’єднати в єдину структуру. Таким чином ми зможемо централізовано відслідковувати ситуацію в кожній із них і розуміти, кому та чим необхідно допомогти», — пояснює очільник місцевої пожежної охорони та керівник ДПК «Штурм» Андрій Макаров.
Коли було прийнято рішення про об’єднання усіх частин в єдину структуру, постало питання — хто буде нею керувати.
«В нас була мета створити таку службу і адміністрація прийшла до такого ж рішення. Тому коли ми вчергове підняли це питання, нам запропонували не тільки долучитись до цього процесу, а й очолити його. Адже для цього потрібні люди, які розбираються в усіх тонкощах пожежогасіння», — зазначає керівник КП.
При цьому, за словами керівника, пожежна команда «Штурм» залишається окремим незалежним підрозділом, який, як і раніше, працюватиме на громадських засадах.

За розвиток місцевої пожежної охорони візьмуться бійці «Штурму»

За розвиток місцевої пожежної охорони візьмуться бійці «Штурму»

Села отримають нові пожежні автомобілі

Зараз головна мета міської пожежної охорони — навести лад у селах. За словами керівника, роботи там чимало.
«Пожежні автомобілі, які стоять на варті в селах, морально застаріли. Навіть якщо вони гарно виглядають — це не ознака того, що всередині теж все гаразд. Та й райони обслуговування в них різні. Тому в першу чергу ми вирішили підсилити деякі пожежні частини», — зауважує Андрій Макаров.
Так, вже за місяць додаткові пожежні автомобілі мають отримати ПЧ в Іванкові та Кучакові. Іванків — досить велике село, до того ж місцева пожежна частина допомагає на пожежах в Любарцях та Борисполі. А Кучаківська ПЧ обслуговує п’ять сіл та додатково допомагає в Сеньківці. Буде і резервний автомобіль, який можна буде використовувати у разі, якщо вийде з ладу один із діючих.
«Також у планах придбання нової техніки. Але тут є певні тонкощі. На жаль, наша промисловість не випускає нормальних пожежних автомобілів для сіл. Ті, що є, великі, але з маленьким запасом води. А тут треба легкі авто, які б могли проїхати по бездоріжжю, але при цьому мали б гарний запас води», — пояснює Андрій Макаров.
В сільських ПЧ не лише автомобілі, але й більшість обладнання застаріла. Необхідні чималі вкладення для їх оновлення. Але й на цей виклик у хлопців із «Штурму» є своя відповідь.
«У нас є чимало друзів з-за кордону. Вони можуть надіслати нам гуманітарною допомогою новий захисний одяг і чимало обладнання. Зараз ми як юридична особа зможемо приймати такі вантажі. Є й чимало друзів по Україні, які готові допомагати», — зазначає керівник місцевої пожежної охорони.

За розвиток місцевої пожежної охорони візьмуться бійці «Штурму»

За розвиток місцевої пожежної охорони візьмуться бійці «Штурму»

Місту потрібне ще одне пожежне депо

Про місто теж не забудуть — на перспективу розглядається питання облаштування пожежного депо в Борисполі.
«Місто розбудовується, і ми бачимо, що однієї пожежної частини для нього вже замало. Необхідна ще одна, бажано в іншій частині Борисполя. Це обов’язково», — вважає Андрій Макаров.
Загалом список того, що необхідно новоствореному КП, величезний — від нових автомобілів до пожежних рукавів. Але керівнику «Штурму» не звикати до труднощів, він налаштований оптимістично.
«Колись ми на «голому» ентузіазмі створили в Борисполі добровільну пожежну команду, яка працювала багато років без жодної копійки офіційного фінансування. Вже маємо чимало сучасного обладнання, а отже, й досвід, де це все взяти та як організувати», — говорить Макаров.

За розвиток місцевої пожежної охорони візьмуться бійці «Штурму»

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: