Бориспiль
C

Головні новини

Пустелі замість чорноземів, торнадо та арктичні морози: якою буде Україна до 2100 року?


У нещодавньому дослідженні BBC-Україна, присвяченому кліматичним змінам, стверджується, що в майбутньому клімат України стане подібним до австралійського. І це — в найкращому випадку.
Так, автори дослідження вважають, що клімат в Україні ставатиме теплішим та посушливішим. Територія буде поступово опустелюватися з південного сходу на північний захід. Це принесе з собою сухе та спекотне літо. А довгі посушливі періоди чергуватимуться з короткими, але сильними зливами.
На думку науковців, хоча зими в Україні загалом потеплішають, слід готуватися до «температурних гойдалок». Періодично до нас надходитимуть аномальні похолодання з Арктики з сильними снігопадами. Разом з тим довготривалих сніжних періодів ставатиме менше. 
Надзвичайні погодні явища стануть звичними для українців. Посуха та сильні вітри викликатимуть пилові бурі. Непередбачуваний клімат призведе до збільшення частоти та інтенсивності інших аномалій: пожеж, посух, торнадо, буревіїв, сильних опадів. 
Через кліматичні зміни більшість знаменитих українських чорноземів перетвориться на зону «ризикованого землеробства». Про сою та кукурудзу, основні експортні культури, доведеться забути. Нові умови дозволятимуть успішно вирощувати лише пшеницю та соняшники. 
Також за прогнозами науковців зміна умов існування призведе до міграції флори та фауни.  Вже зараз до нас переселилися небачені до цього рожеві пелікани, шакали та степові лисиці з Центральної Азії. А зовсім скоро фауну України можуть поповнити нові види отруйних змій, сухопутні черепахи, багато комах та птахів. 
Сценарій, за якого можливі описані кліматичні зміни, передбачає, що до 2100 року загальна температура планети виросте на 2-2,5 градуси. Це найімовірніший із прогнозів. Проте, якщо людство протидіятиме глобальному потеплінню не достатньо активно, є ризик більш песимістичного сценарію. Якщо середня температура підніметься на 3-4 градуси, Україна досить швидко ризикує перетворитися на пустелю.  
За словами науковців, щоб цього не сталося, сьогодні усе людство має об'єднати зусилля у боротьбі з кліматичними змінами. Саме для цього у 2015 році уряди країн світу підписали Паризьку кліматичну угоду. ЇЇ метою є не допустити зростання глобальної температури до 2100 року вище 2 градусів. Досягнути цієї мети можливо, якщо діяти одночасно в багатьох напрямках: розвивати енергоефективність, модернізувати промисловість, обробляти стічні води, переходити на органічне сільське господарство та раціональне управління відходами.

Джерело: пресслужба депутата Київської міської ради Костянтина Ялового

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: