Бориспiль
C

Головні новини

Вартість проїзду: підняти не можна зменшити


На черговій сесії Бориспільської міської ради вирували емоції. Група депутатів внесла з голосу питання про скасування рішення виконавчого комітету про підвищення тарифів на пасажирські перевезення в громадському транспорті міста. Питання болюче для міста, тому не дивно, що його обговорення проходило емоційно.

Питання про скасування рішення виконавчого комітету на початку засідання підняв депутат Ілля Луців. В своєму виступі він згадав попереднє підвищення вартості перевезень та зобов’язання, які взяли на себе тоді перевізники.
«Два роки тому піднімали тарифи з 4 до 6 грн. Тоді був колапас, місто стояло, не їздили маршрутки. Тоді була проблема, долар піднявся, паливо подорожчало. Саме тоді був підписаний меморандум із перевізниками щодо підняття тарифів до 6 грн. Але згідно меморандуму перевізники мали покращити автопарк та сервіс (встановити кондиціонери, в салоні має бути прибрано). Перевізники на це погодилися. Пройшло два роки, за цей час перевізниками нічого не було зроблено. Оновлення автопарку немає, сервісу немає, нові рейси залучати не хочуть, а в кулуарах точаться розмови, що взагалі припинять рейси. Ціна на пальне залишилася такою ж, якою була при підвищенні до 6 грн, тому я вважаю, що ціна 8 грн є необгрунтованою», — зазначив Ілля Луців.
Мова йде про рішення виконкому, прийняте в червні 2018 року, коли був затверджений тариф 6 грн. Тоді дійсно був підписаний меморандум. Він передбачав, що окрім пільгових категорій, захищених законом, діти шкільного віку оплачуватимуть лише 50% вартості проїзду і два пенсіонери за рейс їздитимуть безкоштовно.
Також тоді було досягнуто домовленості, що школярам запропонують придбати місячні проїзні квитки у еквіваленті вартості 30 грн на тиждень — це сума 5 поїздок туди і назад. Але їздити квиток дозволить без обмежень.
«У меморандумі, на який ви посилаєтесь, нічого не було сказано про те, що в маршрутках повинні працювати кондиціонери. Там взагалі нічого не було про їх технічний стан. Він стосувався лише пільгових перевезень», — відповів Іллі Луціву депутат міської ради та перевізник Сергій Кулик.
Так, дійсно, жодного слова про технічний стан маршруток у меморандумі не було. Про це говорили, перевізники запевняли, що при тарифі 6 грн вони за півроку всі свої транспортні засоби приведуть у належний технічний стан. Але на папері це не було зафіксовано. Цим перевізники і користуються.

Чи є обґрунтування?

Завітала на сесію і група громадських активістів на чолі з екс-депутатами Олегом Вересом та Ярославом Годунком. Вони напряму поставили питання — чи є економічне обґрунтування такого підвищення? На їх думку, його не існує.
«У пояснювальній записці до регуляторного акту щодо підвищення тарифу маємо збільшення вартості пального з 26,99 до 30 грн, тобто на 11%. Мінімальна заробітна плата збільшилася із 3800 до 6000 грн, тобто на 58%. Вартість шин змінилася з 4750 до 5625 грн, тобто збільшилася на 18%, акумуляторів — на 16% (із з 3700 до 4280 грн). Таким чином, основні складові тарифу підвищились відповідно на 11 та 58 відсотків. Вартість же проїзду рішенням виконкому збільшено з 6 до 10 грн, тобто на 67%. Я в жодному розрахунку не побачив, звідки взялася ця цифра. Жоден показник не зріс на таку цифру! Незрозуміло, на що посилалися члени виконавчого комітету, коли ухвалювали це рішення», — зазначив Олег Верес.
Чіткої відповіді на це питання активісти не отримали. Звучали лише слова про те, як важко зараз виживати перевізникам.

Думка депутатів

Депутати міської ради зазначили, що встановлення тарифів не є функцією міської ради, цим займається виконавчий комітет. Там є відповідні фахівці, які й повинні вирішувати, який має бути тариф.
«Я вважаю, що 10 гривень — це багато. І шість багато. І навіть чотири. Але зараз міська рада знаходиться в заручниках у перевізників. Якщо вони завтра не вийдуть на маршрути, як це вже було, куди підуть люди? До перевізників? Ні, вони підуть до нас, депутатів, або до міського голови. У нас, на жаль, немає альтернативи цим перевізникам. Якби в нас був комунальний транспорт, ми могли б розмовляти з ними по-іншому. І вони б боялися, що можуть втратити маршрути. Але в нас його немає», — зазначив депутат міської ради Ігор Шалімов.

Що в підсумку?

У підсумку бурхливої дискусії міський голова запропонував змінити рішення та відправити питання на довивчення.
«Скасувати рішення виконавчого комітету я вважаю неправильним, тому що доведеться півроку вирішувати, який тариф є обгрунтованим. Тому правильніше внести зміни в рішення виконавчого комітету. Це прерогатива виконавчого комітету, а не сесії. Моя пропозиція — це питання ми розглянемо на сесії, але із правкою. Ми візьмемо до відома надану інформацію і відправимо питання на доопрацювання зі створенням робочої групи, яку я хочу, щоб очолили Ярослав Годунок і Олег Верес. Термін я даю тиждень, до наступного виконкому. Напрацюйте обгрунтований тариф, виконавчий комітет із задоволенням збереться і встановить такий тариф, який має бути. Буде 4 грн — значить 4, буде 8 — отже 8, 12 — то 12», — зазначив міський голова Володимир Борисенко.
Питання в такому формулюванні депутати не підтримали. «За» проголосували лише 19 із них. Таким чином, підвищення тарифів залишилось поки без змін, а питання пасажирських перевезень і надалі буде під пильною увагою депутатів.
«Питання пасажирських перевезень у місті складне і заплутане. Є питання і до кількості маршрутів, і до їх протяжності. Є питання до якості рухомого складу маршруток, до графіку. Тобто це єдине велике складне питання, яке, на жаль, не має простого рішення. Над ним необхідно довго та наполегливо працювати. За день, навіть за тиждень, такі рішення не приймаються», — підбив підсумки обговорення Ігор Шалімов.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: