Бориспiль
C

Головні новини

СТОП крематорій


СТОП крематорій

В середині серпня Бориспільщину сколихнула новина про будівництво великого кладовища на 1 млн поховань із крематорієм поблизу села Мартусівка. Новина про заплановане будівництво захопила людей зненацька, ніхто навіть не чув про цей об’єкт, допоки на земельній ділянці не з’явились вагончики для будівельників.

Ділянка, на якій планували звести кладовище, знаходиться між селами Мартусівка, Петропавлівське та Ревне. На межі між Гірською та Золочівською громадами, влада яких також була здивована перспективою такого будівництва.
Трохи розібравшись у ситуації, селяни зрозуміли — необхідно діяти. Адже оформлення документів вже на фінішній прямій, і якщо негайно не вжити заходів, буде запізно.
«Частина поля незасаджена. На ці 10 га вже є розроблений план, але планувалося додатково зробити та впорядкувати тут кладовище на 250 га. Це майже така сама територія, яку займає аеропорт «Бориспіль» разом зі злітними смугами. Ці 10 гектарів знаходяться у приватній власності, цільове призначення ще не змінили, тому зараз це землі під індивідуальне садівництво», — зазначив координатор ініціативної групи Ілля Болгов.
26 вересня на місці потенційного будівництва крематорію між селами Мартусівка та Петропавлівське відбувся масовий мітинг. Мешканці Гірської та Золочівської громад протестували проти будівництва величезного кладовища та крематорію. Адже не було жодних громадських слухань та обговорень, тому ніхто не очікував такого об’єкту майже під дворами у людей. Відстань від майбутнього крематорію до найближчих будинків близько 10 метрів.
«Якщо цей об’єкт збудують, я особисто виїду звідси. І усі, в кого є можливість, теж поїдуть звідси. Ці два села, Петропавлівське та Матрусівка, вимруть як територіальні одиниці. Ніхто не захоче тут жити», — зауважує Ілля Болгов.
У підсумку зібрання була обрана ініціативна група, яка почала вести переговори з депутатами та чиновниками всіх рівнів. Було навіть засідання комітету Верховної Ради, де народні депутати пообіцяли людям підтримку та звернулись до районної та обласної ради з вимогою вирішити це питання.
«Хотілося б подякувати усім, до кого ми звертались. Ніде перед нами не зачиняли двері. Усюди нас вислуховували. В усіх інстанціях був конструктивний діалог. Ми спілкувались із юристами. І врешті зрозуміли, що необхідно зробити, аби зупинити будівництво. Таких кроків два — ліквідувати комунальне підприємство райради «Стреліція», яке мало надавати ритуальні послуги, та скасувати розпорядження голови Бориспільської РДА про затвердження детального плану даної території», — пояснив Ілля Болгов.

СТОП крематорій

Голова райдержадміністрації та депутати райради пішли назустріч людям. 29 вересня було призначене позачергове засідання районної ради, де першим питанням стояла ліквідація КП «Стреліція».
Чому саме ліквідація цього підприємства є важливим моментом? Комунальне підприємство може легко звернутись із проханням про зміну цільового призначення земельної ділянки та змінити його з індивідуального садівництва на таке, яке дозволить збудувати цвинтар. Саме задля того, аби уникнути цього кроку, підприємство було вирішено ліквідувати.
На засідання райради люди з Мартусівки, Петропавлівського та багатьох інших навколишніх сіл приїхали організованою автоколоною. І поки депутати засідали в залі, під будівлею РДА стояли люди з плакатами в руках. Під час сесії лунали звинувачення на адресу районних депутатів в тому, що ті голосували за гроші та задіяні в корупційних схемах.
«Прикро чути звинувачення на адресу депутатів райради попереднього скликання, буцімто вони прийняли таке рішення. Коли ми створювали це КП, у нас були благі наміри. Мова про конкретне кладовище не йшла, у підприємства не було ніякої землі. «Стреліція» була створена з метою надання ритуальних послуг. Вони мали домовлятись із сільськими радами за місця на існуючих кладовищах. А як вже з цього комунального підприємства з’явилось ТОВ «Стреліція», мені невідомо. Коли я дізнався про ситуацію, яка склалась у Мартусівці, обурився не менше за людей, що зараз стоять із плакатами на вулиці», — зазначив заступник голови районної ради Іван Недогибченко.

СТОП крематорій

СТОП крематорій

«Рішення про створення такого величезного кладовища, ще й комерційного, не може прийматися районної владою. В нас немає закону, який би дозволяв приватні кладовища в Україні. Таке рішення хіба що Кабінет Міністрів може ухвалити, а не голова РДА», — зауважив депутат обласної ради Ігор Левітас.
Голова РДА Руслан Дяченко зазначив, що відмінити розпорядження свого попередника він не може, це може зробити лише голова Київоблдержадміністрації. Тому в рішенні про ліквідацію комунального підприємства окремим пунктом прописали:
«Направити це рішення (№ 139) до Київської обласної державної адміністрації з проханням скасувати розпорядження голови Бориспільської РДА від 20.10.2020 №485 «Про затвердження Детального плану території в межах Вишеньківської сільської ради Бориспільського району».
Депутати райради одностайно підтримали це рішення. Ніхто не утримався. Голова ради відразу підписав його та попросив негайно зареєструвати, щоб якнайшвидше відправити до КОДА.
Втім, радіти зарано. Поки голова КОДА Василь Володін, який вже обіцяв свою підтримку, не скасував рішення про затвердження ДПТ, нічого остаточно не вирішено.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: