Бориспiль
C

Головні новини

Пологове відділення Борисполя: повернути гроші, оцінити збитки


Пологове відділення КНП «ББЛІЛ» було закрите для проведення капітального ремонту у листопаді 2019-го. Сьогодні роботи не ведуться, у приміщенні — повний розгром, хоча коли його починали капітально ремонтувати, будівля була повністю функціональною.

У полі зору правоохоронних органів

Ремонтом опікувалася Бориспільська районна державна адміністрація, місто лише у вигляді субвенцій передавало району свою частку на фінансування ремонту. Остання субвенція на суму 4,5 млн грн, які виділило підряднику УКБ Бориспільської РДА, передбачалася на закупівлю матеріалів. Втім, матеріали на об’єкті не з’явилися, а роботи так і не розпочалися.
У той же час питання стосовно пологового згадуються в інформаційному просторі регулярно. Так само запитують про стан справ міського голову Володимира Борисенка, адже місто є співзасновником лікарні.
На плановій нараді 25 жовтня у відповідь на запитання із залу мер повідомив, що аварійним пологовим відділенням зараз упритул займаються правоохоронні органи. «Завдяки спільним зусиллям поліції, прокуратури, служби безпеки України станом на сьогодні повністю сформовані та готові для передачі до суду матеріали, — зазначив очільник міста. — Зауважу, що звернутися до суду може тільки районна державна адміністрація. Оскільки у бюджеті району не було коштів на судові витрати, із міського бюджету було передано субвенцію у сумі 95 тис. грн для оплати судового збору. Інформації, чи звернулася РДА до суду, я не маю».
Із питанням щодо наявності судового позову «Вісті» звернулися до голови Бориспільської РДА Руслана Дяченка. Керівник району повідомив, що позов до суду подали, чекають призначення судового засідання.

Висновок експертизи — відремонтувати можна

Після припинення робіт викликав занепокоєння стан будівлі, тому на замовлення КНП «ББЛІЛ» було проведено технічне обстеження конструкцій та інженерних мереж. З ним журналіста ознайомив директор медичного закладу Олександр Щур. Висновок експертизи: будівля не відповідає державним стандартам, будівельним нормам і правилам, нормативним актам із пожежної безпеки, санітарному законодавству, що діяли на момент будівництва.
В той же час експерт Олександр Гурін, який виконував технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта, вважає: після виконання рекомендованих робіт, підсилення фундаментів, виконання їх гідроізоляції, оновлення і розчищення бетонної стяжки від пошкоджень, завданих підтопленням, підсилення опор та перемичок тощо будівля буде придатною до експлуатації. Загалом список рекомендованих ним робіт складається із 32-х пунктів.
За словам Олександра Щура, прокуратурою замовлено ще одну, а саме будівельно-технічну експертизу. Саме вона дасть відповідь, на яку суму виконані будівельні роботи та на яку суму залишились невикористані матеріали.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: