Бориспiль
C

Головні новини

Звідки абонплата у платіжці за тепло


У квитанціях на оплату послуг із теплопостачання КПТМ «Бориспільтепломережа» з’явився рядок «Абонентське обслуговування». Сума невелика, але питання у мешканців міста виникають. «Вісті» дізнавалися відповідь. 

Директор КПТМ «Бориспільтепломережа» Маріанна Желєзко повідомила, що 1 листопада 2021 року на офіційному веб-сайті компанії було опубліковано публічний індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії. Абоненти мали 30 днів, щоб визначитися: вони обирають визначену договором модель відносин із підприємством, чи бажають напрацювати іншу. Через 30 днів з дня опублікування, за відсутності звернень від абонента, публічний договір вважається укладеним. 

Відповідно до цього договору, плата за абонентське обслуговування виноситься окремим рядком. Раніше зазначений платіж враховувався в тарифах на теплопостачання. У тарифі, який сьогодні діє в Борисполі, витрати на абонентське обслуговування не враховані.

Плата за абонентське обслуговування включає витрати, пов’язані:

  • з укладенням договору про надання комунальної послуги;
  • зі здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
  • з нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги (ведення обліку кожної квартири, внесення показників, формування квитанцій тощо);
  • з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку теплової енергії (у разі їх наявності);
  • з виконанням інших функцій, пов’язаних із обслуговуванням абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем).

Плата за абонентське обслуговування нараховується всім споживачам. 

Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води (п. 39 Правил надання послуг з теплопостачання та постачання гарячої води).

Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісячно. 

Її розмір фіксований та не залежить від кількості мешканців у квартирі. Нарахування ведеться протягом усього року на один особовий рахунок та сплачується на один банківський рахунок разом із послугами з постачання теплової енергії.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, саме тому держава регулює її граничний розмір. Із 01.07.2021р. граничний розмір абонплати становить 33,74 грн.

За розрахунками Бориспільтепломережі, для будинків, які обладнані приладами обліку теплової енергії, фактичні витрати на абонентське обслуговування по підприємству у розрахунку на одного абонента становлять 39,90 грн із урахуванням ПДВ. Вони є вищими граничного розміру абонентської плати, але споживачі сплачуватимуть суму, визначену державою — 33,74 грн із урахуванням ПДВ.

Для будинків, які не обладнані приладами обліку теплової енергії, абонплата буде на дві копійки меншою і відповідає фактичним витратам підприємства на абонентське обслуговування — 33,72 грн із урахуванням ПДВ. 

Оплата за абонентське обслуговування враховується при наданні пільг та субсидій.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: