Бориспiль
C

Головні новини

Найвищий рівень пожежної небезпеки


Офіційно пожежонебезпечний період розпочинається з 1 квітня, проте, як і в попередні роки, цьогоріч він стартував на місяць раніше.

Лісові пожежі, як правило, виникають в період засухи, і через високу швидкість поширення є небезпечними для всього живого. Наразі через спеку в Україні триває найвищий рівень пожежної небезпеки, тому лісівники ДП «Бориспільський лісгосп» попереджають місцеве населення про необхідність дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку в лісі, оскільки їхні порушення є основною причиною загорання лісових насаджень.

Інженер з охорони та захисту лісу ДП «Бориспільський лісгосп» Михайло Бобик розповідає, що згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає 96-98 % лісових пожеж, які охоплюють лісові масиви та сільгоспугіддя. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями. При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Вогонь пошкоджує кореневу та стовбурну частину рослин, гинуть комахи та мікроорганізми, що призводить до виснаження ґрунту та руйнування екосистеми. Проте найстрашнішим наслідком є виникнення неконтрольованої пожежі, в якій гинуть живі істоти.

Пам’ятайте — заборонено залишати тліючі осередки вогню, розводити багаття в лісі, випалювати суху рослинність та її залишки на сільгоспугіддях, смугах відводу автомобільних доріг, очерету в заплавах річок, оскільки це загрожує виникненню неконтрольованого поширення пожеж, знищенню мікрофлори ґрунту та гумусу, який відновлюється більше десяти років.

Необхідно знати. Згідно зі статтею 77 КУпАП «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» подібні дії тягнуть за собою накладення штрафу від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів і на посадових осіб — від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відшкодування матеріальної шкоди за нанесені збитки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: