Бориспiль
C

Головні новини

Партія «Українська стратегія Гройсмана» проходить до парламенту


Рейтинги політичної партії «Українська стратегія Гройсмана», яку очолює чинний Прем’єр-міністр стабільно ростуть. Політсила демонструє позитивну динаміку й її рейтинг впритул наблизився до прохідного 5% бар’єру. Соціологи та політичні експерти прогнозують, що партія зможе подолати цю позначку та зайти в Верховну Раду й взяти участь у формуванні нового Уряду. 

Рейтинги партії стабільно ростуть

Соціологічне опитування, проведене  дослідницькою компанією Activegroup, показує, що рейтинг «Української стратегії Гройсмана» наблизився до 4,1% серед тих опитуваних громадян, хто визначився з вибором та піде голосувати 21 липня. При цьому особистий рейтинг Прем’єр-міністра, за даними опитування соціологічної фірми «Рейтинг», становить 22% підтримки громадян. Отже, експерти прогнозують, що за той час, що лишився до виборів, партії, яку очолює керівник Уряду, цілком вдасться подолати 5% прохідний бар’єр.

«Найзапекліша боротьба наразі йде за подолання 5% бар’єру. Тут просто «електоральна спека». З тих, хто визначився і точно піде на вибори у цій категорії набирають: Опоблок - 5,1%; РПЛ - 4,7%; «Українська стратегія Гройсмана» - 4,1%; СіЧ - 3,8%; «Громадянська позиція» - 2,9%. До речі, я у інтерв’ю для ВВС місяць тому говорила, що у Гройсмана є непогані шанси на перемогу. Соціологи таки підтверджують мою тодішню тезу: стартувавши з 1%  партія Гройсмана нарощує позиції», — каже політичний експерт Світлана Кушнір.

А відомий український політолог Володимир Фесенко зауважив, що прем’єрська партія відмовилася від висунення кандидатів по одномандатних (мажоритарних) округах.

«Можливо, тим самим хочуть показати виборцю, що впевнені в своєму подоланні п'ятивідсоткового бар'єру і роблять ставку на командну перемогу», - припускає пан Фесенко. 

Громадяни хочуть бачити Гройсмана Прем’єром

Стабільне зростання рейтингів напряму пов’язане з бажанням бачити діючого голову Кабміна Прем’єром і надалі. «Більше 10% громадян хотіли би, аби на посаді залишався Гройсман. До речі, більше половини опитаних зазначають, що хочуть бачити на цій посаді людину зі значним досвідом керування країною і доробком корисних справ. Я думаю, що такий запит Прем’єр-міністр Володимир Гройсман може задовольнити. Адже ще є час до 21 липня довести виборцям ефективність управління виконавчою вертикаллю влади», — зазначає Світлана Кушнір.

Керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович озвучив цю ж думку: «Рівень довіри до Прем'єра Гройсмана та рівень задоволення його діями тримається близько 22%.  Такі індикатори говорять про певний електоральний потенціал Прем’єр-міністра».

Журналіст Кирило Сазонов  вважає, що партія «Українська стратегія Гройсмана» зможе провести повноцінну виборчу кампанію. «У перетині 5% бар'єру при вже видимому зростання рейтингу сумнівів практично немає. Тим паче, що саме Уряд в цій битві президента проти парламенту залишиться гарантом стабільності та стійкості. Що в наш час турбулентності і ризиків дуже важливо для виборця без зайвих ілюзій», — каже журналіст та додає: «Гройсману є про що відзвітувати перед народом: дороги, медична реформа, реформа освіти, підвищення зарплат і пенсій. Взагалі у Гройсмана є право і можливість чесно пред'явити людям всі ті досягнення, які привласнив Порошенко».

Політолог Олексій Голобуцький вважає, що у діючого глави Уряду є мінімум дві реальні переваги. «Перше: виборці позитивно оцінюють результати його роботи за 3 роки. Результати, котрі кожен може «помацати», — ті ж дороги. Електоральний потенціал цього пункту ще тільки почали конвертувати у голоси.

Друге: дуже багато пунктів, на яких «піаряться» інші політики і їхні партії, по факту реалізовані саме Кабміном Гройсмана – і цей момент також можна конвертувати в голоси. Навіть більше: те, що той же Зеленський тільки обіцяє, — «держава в смартфоні», скажімо, - по факту вже частково реалізовано тим же Урядом Гройсмана», — говорить політолог.

«Українська стратегія Гройсмана» стане сюрпризом цих виборів

Є суспільний запит на «нові обличчя», але люди розуміють, що обираючи Парламент, обирають і Уряд. Досвід перебування Володимира Гройсмана на посаді Прем’єра оцінюється як позитивний, а в списку партії відсутні одіозні фігури з минулого. Тому підтримка його партії зростатиме і надалі.

«У Гройсмана є 22% тих, хто відноситься до Прем'єра добре і швидше добре, він не набрав токсичності як Яценюк. На тлі модних віянь, залишається і запит на політику з вираженим патерналізмом і «конкретними справами». І цей електорат на відміну від хіпстера з любителями смузі на вибори прийде», - запевняє політолог Андрій Золотарьов.

Експерти вважають, що партія «Українська стратегія Гройсмана» має всі шанси стати позитивним сюрпризом цих виборів.

«Про Гройсмана. Народ запитує, що означає його реклама і чи є шанси? Так є. І дуже відчутні. Петро не проходить в Раду і його електорат природно згідно всіх законів соціуму перетікає в руки того, хто вийшов з його тіні. Явка на виборах буде низькою. Це ключовий фактор. Для перемоги потрібні всього лише 600 тис. голосів. Київ у вакуумі. Київ був за Боксера і за Петра. Їх більше немає. Куди піде електорат на тлі останніх і вельми грамотних заяв Гройсмана? А ще є Вінниця та Вінницька область. Я впевнений, що він має всі шанси зібрати 600 тис голосів.  Особливо на тлі того, що майже чверть громадян вважають, що його політика правильна», — зауважує блогер та політолог Михайло Чаплига.

Нагадаємо, що дострокові вибори до Верховної Ради України відбудуться 21 липня 2019 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: