Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільський район виділив 5 мільйонів на охорону здоров’я


20 березня відбулася позачергова 37 сесія Бориспільської районної ради. На порядку денному було одне питання — «Про внесення змін до районного бюджету». Засідання проходило в умовах карантину, депутати працювали в медичних масках. 

Приймаючи районний бюджет на 2020 рік депутати заздалегідь потурбувалися про перебіг медичної реформи на Бориспільщині, тому виділили 5 млн грн на охорону здоров’я. Кошти будуть спрямовані на боротьбу з коронавірусом.

Також в бюджеті було передбачено 1 млн 800 грн на матеріальний резерв, що використовується на упередження й подолання надзвичайних ситуацій на території району. Передбачається, що за рахунок коштів матеріального резерву буде забезпечено всім необхідним районну первинну ланку та медперсонал.

Начальник управління фінансів РДА Тамара Матяш підкреслила, що під час прийняття бюджету-2020 передбачалася розпорядженням РДА можливість вносити зміни у випадку надходження цільової субвенції з державного чи обласного бюджету. Тому з метою оперативного внесення змін в разі подовження карантинного періоду на території України рішення доповнили ще одним підпунктом: відтепер Бориспільській РДА надається право у міжсесійний період, у виняткових випадках і з обґрунтованим поданням, вносити зміни в частині міжбюджетних трансфертів та проводити розподіл субвенцій бюджетів усіх рівнів. Процес відбуватиметься за погодженням постійної комісії районної ради з питань бюджету та фінансів і з подальшим затвердженням на сесії районної ради.

Також Матяш повідомила, що Законом України надається право використовувати кошти, що спрямовуються на боротьбу з пандемією. Усі видатки з проведення вищезгаданих заходів будуть здійснюватися поза тендерними процедурами. Відповідно, буде розроблений перелік заходів, товарів, робіт та послуг.

Голова Бориспільської РДА Володимир Строкань наголосив на необхідності контролю режиму роботи продуктових магазинів на період карантину в населених пунктах району.

На початку наступного тижня буде проведено нараду із сільськими головами для обговорення цього питання. «Головним завданням є вжити посилених заходів, аби убезпечити мешканців Бориспільщини від коронавірусної інфекції», — підсумував голова РДА.

Лікарня має усе необхідне

Олександр Щур, директор КНПБРР та БРМ «ББЛІЛ» доповів, що наразі ситуація із поширенням інфекції під контролем: «Маємо в наявності 84 експрес-тести, закупили ще 25. Днями отримаємо 500 комплектів для посіву на вірус та окуляри. У наявності 12 апаратів штучної вентиляції легень, ще чекаємо 8 кисневих концентраторів, а до початку квітня з’явиться  додатково ще 20 штук», — повідомив директор КНП.

За його словами, перебіг коронавірусної інфекції залежить від імунітету людини. Також вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: