Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільський парк:  історія створення й принципи оновлення


Бориспільський міський парк культури та відпочинку останні роки викликає нарікання  мешканців міста через спилювання дерев. Комунальники кажуть, що видаляють лише аварійні дерева, пояснюючи таку необхідність поважним віком насаджень. 

Історична довідка. Міський парк культури та відпочинку знаходиться на місці колишньої садиби поміщика Трепова. Ще до революції на цьому місці був парк. Більшовики садибу передали під будинок культури, а парк зробили загальнодоступним.

Пряма мова,  директор Бориспільського державного історичного музею Наталія Йова: «У 1943 році парк разом із будинком культури був практично знищений німцями. Саме в післявоєнні роки  були висаджені  дерева у парку».

Деталі. Більшості дерев в парку вже 70-75 років. За даними комунального підприємства «ВУКГ», системне оновлення парку почалося 5, 6 років тому. Це підтверджують і місцеві мешканці.

Пряма мова, мешканець вул. 1-го Травня  Михайло: «Живу тут 40 років. Коли приїхав, то ці дерева вже були, а нових не саджали, лише зараз почали. Більшість старих дерев на нашій вулиці сохнуть».

Що говорить закон? Згідно з законом України «Про затвердження Правил  утримання зелених насаджень у населених пунктах України», зелені насадження в парках повинні оновлюватися. У додатку 2 вказано, що гранична межа експлуатації дерев у парках 90 років для повільноростучих  дерев (сосна, дуб, липа, каштан, тощо) та 70 років для швидкоростучих (тополя, акація, береза, верба, тощо). Дерева, що старіші зазначеного віку, можуть становити небезпеку для мешканців. 

Конфлікт інтересів. Останні роки в парку щозими спиляють старі дерева, що викликає обурення деяких активістів і депутатів міськради (наприклад, пост). Про те, що видаляють аварійні дерева, вони не уточнюють. Мовчать і про те, що між пеньками є саджанці молодих дерев.

За даними КП «ВУКГ», за 5 років у парку  висаджено майже 100  дерев. Біля спортшколи активісти висадили алею ялинок. 

Позиція комунальників: «Ми  оновлюємо парк, адже старі дерева сохнуть щороку і їх необхідно видаляти й саджати молоді рослини».

Бориспільський парк:  історія створення й принципи оновленняБориспільський парк:  історія створення й принципи оновленняБориспільський парк:  історія створення й принципи оновленняБориспільський парк:  історія створення й принципи оновленняБориспільський парк:  історія створення й принципи оновленняБориспільський парк:  історія створення й принципи оновлення

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: