Бориспiль
C

Головні новини

Реформа з трьох букв: ОТГ


25 жовтня пройшли місцеві вибори-2020, які мали б змінити систему місцевого самоврядування в Україні та завершити територіальну реформу. Проте вибори пройшли, а змін немає! Коли чекати обіцяного, вивчали «Вісті».

Бориспільська ОТГ із адміністративним центром м. Бориспіль нині перебуває у правовому вакуумі, як і інші об'єднані громади країни. Так, після виборів-2020 велика місцева ОТГ досі не має законних підстав розділити повноваження між  Бориспільською, Глибоцькою, Іванківською, Кучаківською, Любарецькою, Рогозівською, Сеньківською громадами. Кулуарно поки обговорються зони владного і політичного впливу на територію ОТГ.

 

Вибори пройшли — результату немає

Установча сесія Бориспільської міської ради нового скликання відкладається на невизначений термін через те, що обласна виборча комісія станом на 10 листопада не оприлюднила результати виборів до Київської облради.
«Місцеві кандидати в депутати до Київської облради Володимир Шалімов й Ігор Левітас утримуються від написання заяви на визнання їх депутатами Бориспільської міської ради. Коли будуть підтверджені результати виборів до облради, тобто будуть оприлюднені списки територіальною виборчою комісією, зможе відбутися установча сесія міськради», — повідомив перший заступник Бориспільського міського голови Микола Корнійчук.
Зараз виконавчий комітет Бориспільської міськради працює у тому ж режимі, що і до виборів. Усі звернення громадян розглядаються, але чимало земельних питань у «підвішеному» стані. Депутати попереднього скликання, зібравшись після виборів, 3 листопада для вирішення нагальних питань медичної галузі, відклали розгляд земельних питань через підозру маніпуляцій.

Нові депутати перед стартом

Новообрані депутати Бориспільської ОТГ, повноваження яких ще не вступили в силу, наразі готуються до проведення установчої сесії і чекають на оголошення дати її проведення.


«Коли депутати міськради нового скликання приступлять до роботи, спочатку буде обрано лічильну комісію та президію, яка вестиме сесію. Перше питання, яке буде розглянуте на установчій сесії — вибори нового секретаря ради, що відбуватимуться шляхом таємного голосування.
Постійні депутатські комісії будуть затверджуватися вже наступної сесії, яка, можливо, пройде за день-два після установчої, тоді робота Борисполя буде в руках новообраної влади», — прокоментував депутат міської ради минулого і майбутнього скликання Ігор Шалімов.

У селах без змін

Як розповідають сільські голови Бориспільської ОТГ, апарати сільрад будуть працювати у звичному режимі до кінця бюджетного року. Що стосується повноважень голів і депутатів сільських рад — усі чекають на установчу сесію.


«Працюємо по-старому, поки не буде установчої сесії. Поки повноваження сільських голів діють. Ми продовжуємо приймати людей, наразі є питання передачі майна від району селам, а від сіл — громадам. Мова йде про об’єкти соціальної сфери: школи, садочки, амбулаторії тощо. Це важкі питання, адже законодавчо все не до кінця врегульовано», — розповідає Іванківський сільський голова Анатолій Тур.

Законодавці не встигають

Велика проблема для об’єднаних громад України в законодавчих прогалинах. Зараз усі чекають, що Верховна Рада схвалить законопроект №3651-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій», який має врегулювати питання передачі майна і повноважень новоствореним громадам.
Так, 3 листопада цей законопроект прийняли в першому читанні. Коли буде друге — невідомо. Через це виникає чимало запитань і проблем на місцях — як буде працювати нова громада, за якими правилами?


«Це ключовий законопроект для місцевого самоврядування. Без цього законопроекту незрозуміло, як буде працювати нова громада. Незрозумілі етапи передачі повноважень та їх розподіл. Фактично ми зараз опинилися в правовому вакуумі», — каже заступник голови Бориспільської районної ради Іван Недогибченко.
«У нас поки не змінилося нічого. Допоки не буде прийнято законопроект №3651-д, змін чекати не варто. Єдине — ми зараз приймаємо рішення сільських рад про приєднання до Бориспільської громади. І все. Чекаємо прийняття закону», — коментує заступник міського голови Людмила Пасенко.

Важливо!

На офіційному сайті Верховної Ради, у примітці до законопроекту, вказано: прийнято в першому читані зі скороченням терміну підготовки до другого читання. Усі фахівці сподіваються, що закон буде прийнятий до кінця поточного бюджетного року. Що буде, якщо не встигнуть законотворці у верхах, фахівці на місцях навіть не хочуть коментувати. Поки принципів функціонування Бориспільської ОТГ немає.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: