Бориспiль
C

Головні новини

Борисполю необхідна муніципальна невідкладна медична допомога


«У мене питання до всіх. Я сьогодні зранку прокинувся, у мене слабкість, нежить, горло болить, аритмія — що мені робити? Сімейного лікаря в мене немає, ну не заключив я декларацію, не знав про реформу — як діяти?», — із такого запитання до присутніх розпочав нараду з медиками міста й району секретар міської ради Владислав Байчас.

Відповідь в усіх присутніх була одна — телефонувати на гарячу лінію МОЗ. Саме такі рекомендації дає людям міністерство. Інші варіанти — звертатись до найближчої амбулаторії чи лікарні, у крайньому разі телефонувати на лінію 103. 

При цьому, за словами головного лікаря КНП «ББЛІЛ» Олександра Щура, з десяти людей на лінії 103 відмову отримають шість-сім. Скільки з них зможе самотужки добратися до лікарні, а скільки ні — такої статистики не знає ніхто.

«Це моя особиста думка, але я буду ініціювати створення у нас у місті служби невідкладної медичної допомоги, яка буде виїжджати до людей. Для мешканців нашої ОТГ це повинно бути безкоштовним. Скільки це буде коштувати для нашого бюджету — інше питання. Ми всі розуміємо, що медична реформа залишила багато прогалин. Ми можемо нарікати на державу, а можемо, як місцева влада, щось зробити, аби у людей не виникало таких проблем», — зазначив Владислав Байчас.

За словами директора міського КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Євгенія Черенка, для міста розрахунки вже робилися. Їх можна використати як основу для розрахунку на всю громаду. Також необхідно розуміти, скільки бригад потрібно для обслуговування всієї території ОТГ та як підійти до питання з законодавчої точки зору, аби не було дублювання функцій 103 і не виникали випадки, коли служби екстреної та невідкладної почнуть відправляти людей один до одного. 

«У нас свого часу теж виникло це питання — робити чи ні невідкладну медичну допомогу. Але специфіка роботи в селах така, що людина, яка викликає медика, здебільшого не має ніякихможливостей добратись до лікарні. Тому ми в районі зробили таку службу. Фінансування на пальне, медикаменти та зарплату йшло з районного бюджету. Але з 2021 року фінансування за цією програмою вже не буде», — зазначила директор КНП «БРЦПМСД Бориспільської райради» Ганна Ільчишина.

У підсумку засідання, Владислав Байчас дав доручення профільному заступнику, лікарям та фінансистам розробити програму на рівні місцевого бюджету та прорахувати її фінансування, адже невідкладна допомога Бориспільській ОТГ вкрай необхідна.

«І найголовніший момент — номер цієї служби повинен бути відомий усім мешканцям громади, аби вони знали, куди звертатися та де отримати допомогу», — підсумував Владислав Байчас.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: