Бориспiль
C

Головні новини

41 сесія Бориспільської міськради: про «Прозоро» та сумнівну економію


41 сесія Бориспільської міськради: про «Прозоро» та сумнівну економію

Уже кілька засідань підряд депутат Євгеній Боженко пропонує колегам прийняти рішення, щоб усі закупівлі по всіх розпорядниках коштів на суму понад 50 тис. грн здійснювати тільки через систему «Прозоро». Ця сесія не була винятком.

З цього приводу Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук зазначив: «Я за те, щоб кошти міського бюджету використовувалися зрозуміло для громади: прозоро та ефективно. Але система «Прозоро» має свої підводні камені. Так, тендер на елементи дитячих майданчиків довелося відміняти через неякісну продукцію. Тендери на харчування для дитячих закладів — це злочин проти дітей. Бо виграє той, хто дає найнижчу ціну. Якість продуктів не враховується».

Позицією щодо системи «Прозоро» поділився депутат Володимир Шалімов: «Прозоро» у місті Борисполі діє. За законодавством, на поточні ремонти виділяється до 200 тис. грн, на капітальні — до 1,5 млн грн. Щоб зробити капітальний ремонт, проводиться комплексна державна експертиза проектно-кошторисної документації. Усе перевіряють експерти, і жодної зайвої копійки не пропустять. Ми стали свідками будівництва дитячого садочка на вул. Сергія Момота. Кошторисна вартість його становила понад 40 млн грн. Фірма узялася збудувати за 20 млн грн, виграла тендер, отримала аванс — не відпрацювала його. Нині ці кошти заморожені, об’єкт заморожений, ідуть суди. І це ще може тягнутися не рік, не два, а може, п’ять і навіть більше.

Прозорість — потрібна. Для цього існує бюджет, який контролюється громадою. Якщо перейдемо до тендерних закупівель від 50 тис. грн, при нинішньому рівні підготовки деяких учасників тендерів, ми заморозимо місто. Будуть приходити фірми, даватимуть найнижчу ціну, потім думатимуть, як цю ціну підтвердити, будуть ховатися, триватимуть судові тяжби, працюватимуть правоохоронні органи, а місто залишиться ні з чим».
Депутати в черговий раз не проголосували за пропозицію Боженка.


Ірина КОСТЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: