Бориспiль
C

Головні новини

Володимир Борисенко: перші кроки та плани нового міського голови (відео)


Нещодавно Бориспіль та села, що входять до об’єднаної територіальної громади, очолив 33-річний Володимир Борисенко. «Вісті» зустрілися з новообраним міським головою та дізналися його плани, мрії та першочергові завдання, які він збирається вирішити.

— Вітаю вас на посаді очільника Бориспільської громади. Які були ваші перші відчуття після обрання?
— Це дійсно щось нове. Не можу сказати, що це був якийсь шок, але певне здивування від обсягу роботи та від рівня відповідальності в мене все-таки було.
— Хто першим привітав вас із перемогою?
— Першим привітав секретар Бориспільської міської ради Владислав Байчас. Ми довго спілкувалися по телефону і одразу взяли курс на те, що маємо працювати на благо громади.
— Розкажіть про ваші перші кроки на посаді голови Бориспільської міської ради. Що із передвиборної програми плануєте втілити в життя у найближчі 100 днів головування?
— Передвиборна програма у мене була дійсно амбітна. Наприклад, аквапарк (і у мене вже є певні напрацювання в цьому напрямку). Але ми будемо відштовхуватися від сучасних реалій. Зараз у нас епідемія, яка зумовлює певні обмеження.
Медична галузь у нас знаходиться не на найвищому рівні — не тільки в місті, але й у країні. Тому перші мої завдання будуть направлені на покращення медичної сфери, якості медичного обслуговування як в місті, так і в селах.
Я зрозумів, що ті цілі, які ми поставили перед собою з командою, багато в чому збігаються у всіх політичних сил. Але відштовхуючись від сучасних реалій, я готовий передивитися деякі моменти і першочерговими завданнями поставити саме галузі медицини та освіти.
— Чи є домовленості про співпрацю з кандидатами на посаду міського голови, які набрали велику кількість голосів виборців? Чи плануєте пропонувати посади Олександру Денисову, Ярославу Годунку та Олегу Вересу?
— З усіма ними я спілкуюся досить давно. Декого знаю з 2010-го, з Олегом Вересом познайомився у 2015-му році. Це дійсно активні громадяни нашого міста. На жаль, вони не змогли пройти до складу міської ради, хоча деякі з них і не намагалися. Бажання працювати зі мною разом від них я ще не чув, ми не спілкувалися на цю тему. Але кожен, хто буде мати бажання, хто прийде не тільки з проблемою, а й запропонує шлях її вирішення, матиме можливість реалізувати себе. Це стосується кожного мешканця нашого міста, і не тільки — якщо буде можливість залучити кадри з інших міст чи навіть країн, я розгляну такі варіанти.
Я підбираю кадри не за принципом кумівства чи родинних зв’язків, для мене найважливішими є обізнаність та готовність брати на себе відповідальність.
— Як будете вести діалог із депутатською більшістю?
— Для мене немає більшості-меншості. Ми маємо бути єдиними. 38 депутатів, міський голова, члени та працівники виконавчого комітету — все це має бути одна родина, що працюватиме на благо міста.

Володимир Борисенко: перші кроки та плани  нового міського голови (відео)

Володимир Борисенко: перші кроки та плани  нового міського голови (відео)

— Загалом як оцінюєте депутатський склад?
— Мені є з чим порівнювати. Я був депутатом у 2010 році і приймав активну участь у роботі минулої каденції. Хоча не був депутатом, але спілкувався з усіма. Нинішній склад міської ради має всі шанси увійти в історію як один із найконструктивніших. Дуже багато молоді, більшість вперше стали депутатами, і в цьому більше плюсів, ніж мінусів. Адже всі вони самодостатні люди.
Депутат — невдячна робота, він альтруїст, бо не отримує заробітної плати, натомість має опікуватися жителями і долею цілого міста.
— Чи плануєте ви кадрові зміни у виконавчому комітеті? Чи будете виносити на сесію міськради питання про звільнення заступників, і якщо так, кого пропонуватимете на ці посади?
— Я планую оптимізувати штатний розклад. На мою особисту думку, він «роздутий». Наприклад, у виконавчому комітеті разом із старостами буде 29 осіб. Я планую скоротити його до 18-ти і буду звертатися з цим питанням до депутатів.
Вважаю, що туди повинні заходити не представники партій, а представники різних галузей: підприємці, медики, фермери тощо… Вибори пройшли, потрібно перегорнути сторінку, опустити партійні прапори і забути про них.
Із заступниками також будуть зміни. Чекайте, скоро все побачите.
— Вже визначилися, кого призначите на посаду радника міського голови?
— Ще не визначився. До цього у міського голови не було радників. Зрозуміло, що Анатолій Соловйович мав досвід. Я готовий до того, що мені будуть і радити, і критикувати мене. Проте зараз у керівний склад міської ради входить радник на платній основі і я ще не визначився, чи лишати цю посаду, чи відмовитися від неї взагалі, а натомість взяти три радника, але на добровільних засадах.
— Одна з найпроблемніших галузей міста — комунальні господарства. Чи є у вас плани щодо реформування ЖКГ?
— Дуже слушне питання. До того, як стати міським головою, я брав участь у роботі комісії ЖКГ, яку очолює Ігор Шалімов. І у нас були певні напрацювання, мені подобалися ідеї, які там озвучували.
Наше комунальне господарство потрібно оптимізувати. Визначити прибуткові частини, збиткові.
Все, що приносить прибутки, потрібно розвивати. Все, що є збитковим — реорганізувати і аналізувати, чи може воно стати прибутковим.
— Чи плануєте вирішувати проблему зі сміттєвим полігоном? І чи варто очікувати громаді сміттєпереробний завод у Борисполі?
— Так, це велика проблема як для міста, так і для сіл громади. Поки маємо вчитися сортувати сміття, почнімо з цього… А на перспективу — будемо шукати інвестора для будівництва сортувальної лінії і сміттєпереробного заводу. Тільки таким чином проблема з полігоном може бути вирішена.
— На вашу думку, скільки потрібно часу Борисполю, щоб стати інвестиційно привабливим містом? Що для цього передусім потрібно зробити?
— Наше місто є сумнівним на карті інвесторів. Я не знаю, які були передумови до такої ситуації. Можливо, дії депутатського корпусу чи попередньої влади. Але чомусь сюди не дуже хотіли заходити інвестори. І це при тому, що ми знаходимося в центрі Київської області, біля столиці. На сьогоднішній день заступник із питань будівництва має розпорядження паралельно з розробкою генерального плану і плану зонування розробити інвестиційну карту нашого міста, тоді я зможу їздити та спілкуватися з інвесторами предметно. Але для цього має бути передумова — стабільна більшість із 38 депутатів, яка не буде викручувати руки інвесторам, а працюватиме за принципом «інвестиційної няні».
Якщо ми визначимося з інвесторами, то вже маємо їх оберігати і створити всі умови, щоб вони могли реалізували свої об’єкти, а ми — отримати від того певні переваги. Ми будемо йти назустріч тим інвесторам, які зареєструються у нас у місті чи ОТГ, це одна із умов.

Володимир Борисенко: перші кроки та плани  нового міського голови (відео)

Володимир Борисенко: перші кроки та плани  нового міського голови (відео)

— Який загальний бюджет міста на 2021 рік та яка сума з нього є бюджетом розвитку?
— На сьогодні 970 млн грн. По бюджету розвитку я вам зараз відповісти не можу, адже попередні цифри будуть ближче до сесії. А остаточно — в червні, коли буде видно вилучення з бюджету на користь держави.
— Якщо йдеться про поповнення бюджету, чи будете ви повертати аеропорт Бориспіль як податкоплатника до Бориспільської ОТГ?
— Так. І не тільки аеропорт, а й Украерорух та багато інших платників податків, які свого часу пішли в район.
Ми докладемо максимум зусиль, щоб ці платники податків повернулися.
— Як плануєте вирішити проблеми з електропостачанням?
— Я вже за цей короткий час звернувся до Київської обласної ЕК та ДТЕК.
Було підготовлено лист, де вказано три лінії, які потрібно замінити. Крім того, відремонтувати дві лінії і додати біля 25 підстанцій.
Ми маємо бути корисними один одному. Ми будемо йти їм назустріч, але у відповідь хочемо, щоб наші мешканці мали безперебійне електропостачання.
Ще у мене є два амбітних проекти. Планую поспілкуватися з представниками Укрзалізниці, адже у них тут є електропотужності, які вони не використовують. Якщо ми там поставимо трансформаторну підстанцію, це суттєво розгрузить деякі мікрорайони.
Інший варіант — лінія аеропорту. Ще в 2012 році, перед ЄВРО-2012, аеропорт завів додаткову резервну лінію, що проходить через місто. Зараз аеропорт нам не дає нею користуватися, тому планую зустрітися з представниками аеропорту з цього приводу.
— Ви вже відвідали деякі села. Є бачення щодо їх подальшого розвитку та інтеграції в єдину громаду?
— В деяких селах навіть немає магазинів, немає аптек. Потрібно надати першочергові блага. Якщо буде транспортне сполучення, якщо будуть функціонувати дитячі садочки та школи, якщо буде можливість відремонтувати та запустити роботу клубів, заасфальтувати дороги, тоді жителі сіл будуть відчувати комфорт. 23 лютого маємо обрати старост і з ними розробити плани перспективного розвитку кожної території, кожного села на 1 рік, 3 роки та на 5 років.
— Однією з ваших передвиборчих обіцянок було побудувати аквапарк. На якій стадії знаходиться це питання?
— Я мрію про аквапарк, мабуть, з 12-13 років. І ви, ймовірно, не знайдете людини в місті, яка б того не хотіла.
Ще на початку 2000-х до Борисполя хотів зайти аквапарк «Термінал», який зараз працює в Броварах. Тоді вони не змогли домовитися із владою Борисполя, а тепер Бровари отримують прибутки, а інвестиційна привабливість міста від того тільки зросла.
Я веду перемовини щодо аквапарку, в мене вже є навіть допроектні напрацювання. Планую покращити інфраструктуру біля Олесницького озера. Зараз там немає жодного закладу харчування, немає розважальних закладів, атракціонів, катамаранів. Лише інколи займається спортом центр туризму.
Але ж можна зробити хоча б відкритий басейн, поставити гірки, це не витратно. Коли туди почнуть ходити люди, інфраструктура розростеться. Від цього виграють місцеві підприємці, бюджет міста і найголовніше — це буде ще одне місце на мапі Бориспільської ОТГ, яке буде приваблювати людей.
Аквапарк — амбітний проект, я розумію, що в цьому році ми його не реалізуємо. Це я вам кажу відверто. Але розпочати проектні роботи, перемовини з інвесторами можна.

Володимир Борисенко: перші кроки та плани  нового міського голови (відео)

— Яким ви бачите подальший розвиток спорту в громаді?
— Спорт, молодь — це ті галузі, якими я опікуюся дуже давно. Саме це мене спонукало свого часу стати депутатом, а потім балотуватися на посаду голови. В мене є своє бачення розвитку спортивної, культурної, молодіжної політики. Вона не завжди базується на спортивних спорудах. Тут треба дуже грамотно займатися кадровою політикою. Я зараз працюю зі штатним розкладом управління культури, молоді та спорту, щоб розставити правильні акценти і поставити ставку на правильних людей. Адже інколи одна людина може зробити цілу революцію у місті. Тим більше, я знаю таких людей, і співпрацюю з ними давно, більше 10 років. І тому культурна, спортивна і молодіжна революція у нас уже не за горами.
— Чи плануєте побудувати у місті кінотеатр чи концертний майданчик?
— Так, уже йде певна робота в цьому напрямку. У нас є приміщення кінотеатру, розроблений проект реконструкції. Він мені, чесно кажучи, не подобається. Не враховано, де можуть займатися музиканти, колективи з народної творчості, де могли б бути гуртки тощо.
В центрі міста потрібно збудувати багатофункціональну споруду. Я не відкрию секрет, коли скажу, що отримані містобудівні умови на побудову 4-х залів у Парк Тауні. Вони хочуть втілити цей проект уже в цьому році, тому питання з кінотеатром буде вирішено. Я буду спілкуватися з депутатським корпусом і просити, щоб ми йшли їм назустріч, бо кінотеатру в місті немає. Ось ця стара споруда кінотеатру в центрі міста не вирішить проблеми. Має зайти інвестор, що побудує 3-4 зали та надаватиме якісні послуги. Від цього виграє громада.
А приміщення колишнього кінотеатру ми переробимо, врахувавши думку населення. У нас багато людей галузі культури, я хочу долучити їх до публічного обговорення.
— Чи є плани щодо Бориспільського муніципального театру, який тулиться у невеличкому приміщенні. Чи буде доступна для них велика сцена?
— Є гарний проект зали, який ми хочемо реалізувати між вулицями Нижній Вал та Бежівка. Він мені дуже подобається. Його треба погодити з працівниками театру, щоб не робити пустої роботи. Коли ми щось проектуємо, маємо радитись із тими, для кого ми це робимо і залучати не лише спеціалістів у галузі будівництва та архітектури. Тоді всі наші об’єкти будуть раціональними та зручними у користуванні.
— Нещодавно в одному інтерв’ю ви сказали, що колекціонуєте ретро-автомобілі. Розкажіть про своє хобі.
— Моє хобі почалося із Запорожця — першого українського автомобіля. Потім була Волга ЗАЗ 21. На сьогодні маю п’ять відреставрованих авто, і ще десять перебувають на реставрації. Раніше такі авто було важко знайти, але, мабуть, економічна криза змусила колекціонерів опустити ціни та виставити їх на продаж. Зараз вони не дуже дорогі, їх вартість рідко перевищує 500-700 доларів за машину в занедбаному стані. З будь-чого можна зробити «цукерку», якщо попрацює гарна рука майстра.
— Що побажаєте громаді?
— Насамперед — терпіння. Після будь-якої зміни влади йде якесь «просідання», не буває все гладко. Я хочу, щоб цей перехідний етап якнайшвидше минув. І головне побажання — я хочу завжди чути думку людей. Я відкритий для спілкування, тому приймайте активну участь у діалозі з міським головою та депутатами. Від цього залежить ваше майбутнє.

Прямий телефонний зв'язок із міським головою 6-13-47, 6-02-35

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: