Бориспiль
C

Головні новини

Святий князь Борис отримав прописку у Борисполі. Чи приєднається до нього Гліб?


Святий князь Борис отримав прописку у Борисполі. Чи приєднається до нього Гліб?

Пам’ятники святим Борису та Глібу у місті Борисполі задумувалися як єдиний ансамбль: їхні постаті повинні стояти на Європейській площі на однаковій відстані від центрального фонтана. Так планував ініціатор цієї ідеї — колишній мер Борисполя Анатолій Федорчук, цю концепцію розробляв архітектор, її дотримувався скульптор. Після урочистого відкриття пам’ятника князю Борису «Вісті» поцікавилися перспективою продовження робіт, щоб на площі з’явився ще й князь Гліб. 

Князів Бориса і Гліба ми завжди згадуємо разом: на іконах їх зображають у парі, в один день церква вшановує братів-страстотерпців. Коли у Борисполі обговорювали питання встановлення пам’ятника князю Борису, містяни навіть до священників зверталися, чи правильно, що тільки Борис буде на площі. Саме тоді і була озвучена концепція двох пам’ятників. І священники запевнили, що не буде порушено жодних канонів, якщо спочатку встановлять пам’ятник одному князю, а потім другому.
Анатолій Федорчук не встиг втілити ідею до кінця. Пам’ятник князю Борису відкривав уже його наступник — нинішній міський голова Володимир Борисенко. Після завершення урочистої церемонії відкриття «Вісті» запитали у очільника Борисполя, наскільки швидко може розпочатися робота над пам’ятником князю Глібу, адже макет постаті святого уже переданий міським урядникам.

Святий князь Борис отримав прописку у Борисполі. Чи приєднається до нього Гліб?

«Цьогорічний бюджет точно цього не передбачає, — повідомив у відповідь Володимир Борисенко. — При формуванні бюджету на 2022 рік проведемо консультації з депутатськими фракціями, подумаємо про доцільність встановлення Гліба саме на Європейській площі. У нас же ще добавилися села, можливо, десь ще по селах. Не готовий сказати, чи варто перенасичувати площу пам’ятниками».
Скульптор Олексій Пергаменщик питання пам’ятника князю Глібу обмалював значно ширше.
«Це була містобудівна ідея, — наголосив майстер. — Пам’ятник князю Борису не просто так розвернутий під кутом 450 до Київського Шляху. Так само симетрично, під кутом 450 має стояти і князь Гліб. Князь Борис має зустрічати гостей, які заїжджають до нашого міста з боку Києва та аеропорту «Бориспіль», а Гліб їх проводжати. Один окремий пам’ятник не зможе передати увесь задум. Якщо їх два — то це вже містобудівна ідея, втілена в життя. На площі має бути скульптурний ансамбль».
Олексій Пергаменщик також додав, що гранітний камінь — заготовка вагою 10-11 тонн — для виготовлення скульптури Гліба зарезервований ще півроку тому. Його необхідно викупити, бо заготовку може придбати хтось інший. Зараз у тому кар’єрі видобуток не ведеться. І каменя таких габаритів, висотою три метри, уже немає і може вже не бути взагалі.
«Я готовий викупити заготовку навіть за власні кошти, — наголошує скульптор. — Але повинне бути розуміння, що місто налаштоване завершити задуманий ансамбль. Бо купити такий камінь — це великі кошти».
Після церемонії освячення скульптури, яку здійснили священнослужителі різних конфесій нашої громади, настоятель Храму святих Володимира та Ольги Української Греко-Католицької Церква о. Ігор Шабан у своєму вітальному слові наголосив: «Пам’ять нам потрібна не для того, щоб жити в минулому, а для того, щоб творити майбутнє».

Святий князь Борис отримав прописку у Борисполі. Чи приєднається до нього Гліб?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: