Бориспiль
C

Головні новини

Як знайти роботу в Борисполі?


Можливість працювати і отримувати хоч якісь кошти на проживання сьогодні стала основною проблемою для багатьох мешканців нашого міста і району, які не залишили його, тікаючи від війни, а також для людей, які знайшли тут притулок, переїхавши з більш небезпечних регіонів. Про перспективи працевлаштуватися сьогодні «Вісті» спілкувалися із директором Бориспільської міської філії Київського обласного Центру зайнятості Світланою Юрченко.

— Світлано Юріївно, нині багато людей, які шукають роботу, не висувають основною вимогою високий рівень оплати. Найперше шукають, де платитимуть регулярно. Чи реально знайти таке робоче місце сьогодні?
— Ринок праці, на жаль, зараз дуже важкий. Настали складні часи для наших клієнтів. Кількість безробітних збільшилася в рази. На території Бориспільщини основна галузь — авіаційна, в ній до 24 лютого було задіяно більше 50% жителів міста і району. На сьогодні вони залишилися без роботи. Багато хто почав реєструватися в Центрі зайнятості. Якщо порівнювати ситуацію станом на 23 лютого і зараз, то кількість безробітних зросла більше, ніж у три рази. А от кількість вакансій у три рази впала. Можна сказати, що на сьогодні на Бориспільщині ринок праці завмер.
Дуже багато звертається медичних працівників, які працювали у приватних клініках, а клініки вимушені скорочувати штат. Чимало містян працювало у Києві. Там теж є підприємства, які або закрилися, або скорочують штат. Скоротилася сфера торгівлі, не працює багато складів, які до 24 лютого давали людям роботу — сьогодні вони або зруйновані, або не можуть працювати з логістичних причин.
— Чи можна через Центр зайнятості знайти роботу, не стаючи на облік?
— Звичайно, можна. Перелік вакансій можна подивитися на першому поверсі на стендах, на сайті Державної служби зайнятості, також усі пропозиції є у чат-боті установи.
— Пам’ятаю час, коли безробітні, які стояли на обліку, відмовлялися від вільних вакансій, бо їх вони не влаштовували.
— Це був збалансований період, який минув. Зараз такого немає. Попит на робочі місця більший, ніж Центр зайнятості може запропонувати. На сьогодні є дуже мало незайнятих вакансій.
— Які перспективи на працевлаштування мають внутрішньо переміщені особи? Чи є підприємці, які, пропонуючи вакансії, зазначають, що хотіли б віддати перевагу переселенцям?
— Внутрішньо переміщені особи, зазвичай, готові на будь-яку роботу. А роботодавці не обирають між місцевими чи переселенцями: якщо потрібні робочі руки, беруть того, хто хоче працювати, може якісно виконувати поставлені завдання і погоджується на запропоновані умови.
Проте 7 травня вступив у дію закон №2220, згідно з яким роботодавцю компенсується 2 місяці заробітної плати за працевлаштованого переселенця, і це трохи спонукає роботодавців віддавати перевагу саме таким працівникам.
— Чи багато внутрішньо переміщених осіб зареєструвалося у Центрі зайнятості? Чи багато вдалося працевлаштувати?
— Зареєструвалося небагато — близько 55 осіб. Порівняно з тисячами зареєстрованих на Бориспільщині ВПО, до Центру зайнятості звернулося небагато.
Загалом усі, хто приходить і має бажання працевлаштуватися, у нас довго не затримуються. Вони погоджуються на вакансії, які пропонує Центр зайнятості, розуміючи, що зараз особливо немає чим перебирати. Часто нова робота не має нічого спільного з попередньою діяльністю, тому доводиться вчитися. Навчання проводиться на базі підприємств. Безробітний перебуває на обліку в Центрі зайнятості, отримуючи допомогу по безробіттю, і стажується у потенційного роботодавця. За цей час роботодавець і безробітний мають змогу визначитися, чи влаштовують вони один одного. На сьогодні за направленням Центру зайнятості працевлаштовано більше 10 осіб із внутрішньо переміщених осіб, здебільшого в комунальній сфері.
— Які сфери діяльності і професії залишаються актуальними сьогодні?
— Переважно це робота для чоловіків, професії, які потребують робочих рук, як і останні 5 років: слюсарі, водії з усіма категоріями, вантажники, робітники з комплексного прибирання будинків та територій. Для жінок ситуація надзвичайно складна: інколи з’являються вакансії продавців, почали з’являтися запити на бухгалтерів, трохи йдуть замовлення на перукарів. За останні два тижні кількість пропозицій починає збільшуватися. З’явилася тенденція до оживання ринку праці. Найбільше актуальних вакансій є у сфері обслуговування, торгівлі, будівництві, логістиці, транспортних перевезеннях.
— Чи вплинув воєнний стан на виплати по безробіттю?
— По виплатах нічого не змінилося — усе залежить від страхового стажу і офіційної заробітної плати. Затримок немає, виплати здійснюються. Максимальна сума допомоги по безробіттю — півтори мінімальні заробітні плати — 9 750 грн, мінімальна (для осіб, які давно не працювали офіційно, або не мають стажу) — 1000 грн.
Для внутрішньо переміщених осіб, які з якихось причин не змогли розірвати попередні трудові відносини, зокрема, через бойові дії, законом введена норма, що при зверненні до Центру зайнятості і бажанні зареєструватися вони можуть розірвати трудові відносини з нашою допомогою. У такому випадку ми їх реєструємо і призначаємо допомогу по безробіттю.
— Чи має право на допомогу з безробіття приватний підприємець, який працював сам на себе, сплачував усі податки, а зараз втратив можливість заробляти?
— Тільки якщо підприємець закриє підприємство та надасть документи про припинення своєї підприємницької діяльності. На жаль, зараз таких людей побільшало.
— А якщо людина досягла пенсійного віку і їй не вистачає стажу на пенсію?
— Якщо людина пенсійного віку і надає довідку з пенсійного фонду про відсутність права на пенсію, допомагаємо шукати роботу і призначаємо допомогу. Якщо пенсіонер отримує пенсію, але хоче підзаробити, також допомагаємо шукати роботу.
— З’явилася інформація про нововведення — подати заявку на отримання статусу безробітного можна за допомогою порталу «Дія». Чи користується така послуга популярністю?
— Сьогодні звернень через портал «Дія» більше, ніж людей, які приходять особисто. Особливо це актуально для тих, кому далеко їхати до Центру зайнятості.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: