Бориспiль
C

Головні новини

Володимир Борисенко: «Ми багато років обирали за принципом «аби не гірше»… Тепер є шанс це змінити»


Розмова з бориспільцем, кандидатом на голову Бориспільської ОТГ від ПП «Європейська солідарність» про його прагнення до європейських змін у рідному місті та селах великої громади.

«Вибір за людьми: або наступні п’ять років застою, або європейське майбутнє для бориспільців. Це і є моєю основною метою»   

— Пане Володимире, йдучи на вибори міського голови, ви обіцяєте нарешті зробити Бориспіль по-справжньому європейським… Що це означає для вас особисто, і що — в разі вашого обрання — це означатиме для бориспільців?

— Насамперед зауважу, що йдеться не тільки про Бориспіль, а й про Бориспільський район, адже тепер до нашої ОТГ входить низка навколишніх сіл. І їхні мешканці заслуговують на те, аби жити достойно. Загалом у нас просто неймовірна кількість громадян, які потребують допомоги. Це – порядно. Це – по-європейськи. Це стосується і пенсіонерів, і дітей-сиріт, і учасників бойових дій, і ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, і багатодітних родин… Бо у них часом на найнеобхідніше не вистачає: сплатив комуналку, купив якоїсь їжі, і все. Про те, щоб оновити якусь одежину навіть не йдеться. Тут би на ліки щось залишилось…

— І що ж ви пропонуєте? Роздавати гроші? Питання – де їх взяти після? Бо перед виборами це дуже популярна тема: як не гроші, то гречка, як не гречка, то спекуляції на «вічних» проблемах бориспільців. Усі як один обіцяють та знають, як зробити, щоб не вимикали світло, воду, що робити з дорогами і сміттям… От тільки це чомусь забувається, щойно люди приходять до влади.

— Ну, щодо людей при владі, які щось обіцяли і не виконали – це питання, перепрошую, не до мене. Запитуйте про це тих, хто роками чомусь нічого не робить, або робить дуже мало – попри те, що має для цього всі можливості… Як бачу вирішення ситуації я? Візьмемо пенсіонерів, приміром, які отримують мінімальну пенсію. Як і чому уряд встановив її в такому розмірі, що плакати хочеться – для мене питання. Але маємо, що маємо, як казав один екс-президент. А що ж можемо мати, якщо ми говоримо про мої плани і підходи нашої команди загалом? Ви чули про таку штуку, як картка киянина? По суті, це пільгова програма для тих же пенсіонерів, ветеранів, «чорнобильців» і т. д. Тобто йдеться не просто про шматок пластика, а про реальні пільги на купівлю ліків у аптеках, на іншу медичну допомогу, на проїзд у громадському транспорті… Чому в Києві це можливо, а у нас ні? Бюджет нашої громади наразі складатиме понад мільярд гривень на рік. Чи можна частину з цих грошей направляти на допомогу тим, хто цю ж громаду свого часу розбудовував, вкладав свої сили і здоров’я? Моя позиція: не просто можна, а треба. Це наш обов’язок. Тому соціальна карта бориспільця це не якась фантастика, а те, що потрібно, можна і треба впроваджувати з перших днів обрання нової влади. Більше того, я особисто говорив із купою бориспільських підприємців, які готові долучатися і допомагати в реалізації цієї ідеї. Просто у нас є проблема: коли комусь потрібна допомога, людина йде до свого депутата з простягнутою рукою, принижується, випрошуючи якусь копійку на ліки чи операцію, і все одно далеко не факт, що щось отримає. Бо навіть якщо він «змилостивиться», то після цього треба написати клопотання, потім це рішення має схвалити сесія міськради… А так ми одним махом приберемо людський фактор, чи – якщо хочете — корупційну складову… І наголошу: це стосується не лише пенсіонерів. Приміром, як багатодітний батько (у мене – три сина і донечка) я знаю – точно знаю — скільки коштує зібрати дитину до школи. На щастя, у мене немає потреби просити допомоги, але скільки багатодітних родин цього потребують?! Чи вирішує це питання соціальна карта бориспільця? Так, вирішує. І ми будемо це робити.

— Гаразд, із цим зрозуміло. А що ви будете робити з селами? Бо, як ви зауважили, тепер до Бориспільської ОТГ входитиме і низка сіл району. І люди реально бояться, що тепер у Борисполі про них усі забудуть, бо в місті і своїх проблем і витрат не бракує… 

— Перше і найпринциповіше — я вважаю, що у нас однозначно має бути окремий заступник міського голови, який відповідатиме конкретно за розвиток нових сільських територій. Повторюсь – це принципово!!! Людина, яка займатиметься вирішенням саме їхніх проблем і питань, і звітуватиме перед ними ж про те, що він конкретно зробив для розвитку цих сіл і поліпшення умов життя його мешканців…

— Що саме ви маєте на увазі, говорячи про поліпшення умов життя селян?

— Давайте почнемо з найелементарнішого: з чим у вас асоціюється село? Городи, свині, робота з ранку до ночі… А з розваг – максимум ввечері перехилити чарку з сусідами або в сільському барі, якщо такий є… Моя ж мета – як мінімум благоустрій цих територій. Для початку парк у кожному селі. Бориспільщина має безліч водойм. То чому, скажіть мені, не зробити на базі цих озер чи річок парки? Щоправда, водойми у страшенно занедбаному стані… Ми (тобто нинішня влада) докерувалися до того, що з нас уся Україна включно з Президентом Зеленським сміється, бо в деяких з них по метру лайна на дні… А я не хочу, щоб із нас сміялися, мені як корінному бориспільцю від цього дійсно боляче. Тому в моїх планах повисаджувати на берегах цих озер дерева, максимально озеленити… По перше, це кисень, а відповідно і покращення екологічного стану, і здоров’я тих таки селян… А по-друге… А по-друге, теж здоров’я… Бо замість проводити дозвілля за чаркою, люди зможуть займатись спортом на облаштованих у парках тренажерах, пограти в пляжний футбол чи волейбол чи просто посмажити шашлики, не шкодячи природі. Бо як це зроблено у Європі? В парках там стоять стаціонарні мангали, поряд столики, лавочки, є вбиральні, сміттєві урни. Чисто і приємно. А поруч діти граються на дитячому майданчику… (посміхається) Пробачте, тема дітей, їхнього виховання, розвитку – мені, як багатодітному батьку, дійсно болить.

— Так, але ж людське життя це не тільки дозвілля. Особливо на селі...

— Абсолютно правильно… І в цьому контексті я б хотів розказати про ще одну ініціативу, яку ми з моєю командою плануємо реалізувати в разі обрання мене міським головою — безкоштовну правову допомогу. Місто має можливість допомагати мешканцям із юридичними консультаціями, в оформленні земельних ділянок, спадщини тощо. Тобто люди повинні знати, що є конкретне місце, куди можна звернутись і де скажуть, яку заяву написати, які документи зібрати, до якого нотаріуса звернутись тощо. Бо зараз їх ганяють із кабінета в кабінет і всі ці бюрократичні процедури просто вимотують… І ось таке місце має бути не лише в Борисполі, але й у селах. Своя філія ЦНАПу (Центр надання адміністративних послуг), якщо хочете. Тобто мешканці сіл не повинні їхати в район, витрачати свій час і гроші, а це все має бути на місцях. Там має бути ксерокс, сканер: ви принесли документи, віддали, і вам сказали, коли прийти, — скажімо, за 5 днів і отримати все, що треба. І графік роботи створити відповідний – зручний, з урахуванням режиму функціонування того чи іншого населеного пункту. Ну а в перспективі повністю перевести цей документообіг в електронний режим. Щоб навіть не виходячи з дому, людина могла замовити ті чи інші документи і отримати повідомлення, що можна прийти і забрати їх у визначений час. Таким чином, не люди йтимуть до влади, а влада до людей. Бо так і має бути.

— Ну, а як буде – покажуть вибори…

— Маєте рацію. Ми багато років поспіль обирали за принципом «аби не гірше»… Тепер є шанс це змінити. Тож вибір за людьми: або наступні п’ять  років застою, або європейське майбутнє для бориспільців. Це і є моєю основною метою.   

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: