Бориспiль
C

Головні новини

Ігор Шалімов: про розвиток Бориспільської ОТГ та будівельної галузі


Бориспільський комбінат будівельних матеріалів нині працює над зведенням великих об’єктів соціальної інфраструктури. А його керівник Ігор Шалімов мріє про досконалий Генеральний план розвитку Бориспільської ОТГ на найближчі десятиліття.

Якщо брати глобально, то доцільно розробити Генеральний план для новоствореної Бориспільської ОТГ, у якому розумно вирахувати та закласти розвиток громади на найближчі 15-20 років. У цьому документі варто врахувати, де та які будуть створені шляхи сполучення, як будуть розростатися райони ОТГ та зонування: де будуть зони сільського господарства, промисловості, житлової забудови тощо…

У розпалі — зведення фахівцями БКБМ двоповерхового дошкільного навчального закладу загального розвитку (ясла-садок) на вул. Матросова у Великій Олександрівці. Заклад розрахований на кількість до 220 дітей і матиме 11 груп. Будівництво цього об’єкту розпочалося влітку минулого року і швидкими темпами набирає обертів.
На підприємстві повідомили, що загальна площа ділянки, відведеної під будівництво цієї споруди, сягає 0,8 га. Сам садочок матиме два поверхи та буде оснащений ще й ліфтом. Важливим нюансом є і те, що майбутній дошкільний заклад матиме власну автономну котельню в окремому приміщенні. А ще — незвичний архітектурний вигляд, адже буде зведений у вигляді пелюсток квітки.

Не садочком єдиним

На сьогодні бориспільському підприємству БКБМ, окрім вищезгаданих ясел-садка, довірили найцінніше — дітей та здоров’я. Так, триває масштабне будівництво середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів на 24 класи (600 учнів) у Горі на вулиці Центральній. У Щасливому на вулиці Лермонтова вже завершено роботу над зведенням амбулаторії загальної практики сімейної медицини на 200 відвідувань у зміну із перспективою розвитку. Зараз триває процес здачі об’єкта та введення його в експлуатацію.
Повним ходом іде капітальний ремонт ДНЗ «Берізка» у Горі на вулиці Тургенєва. Загальна вартість цих робіт становить майже 17 млн грн. За прогнозами фахівців БКБМ, роботи мають завершитися до осені поточного року.

Ігор Шалімов:  про розвиток Бориспільської ОТГ та будівельної галузі

Перспектива розвитку об’єднаної громади — ключове питання

Більшість пересічних мешканців Борисполя вважає, що з моменту створення ОТГ розпочинається новий етап у житті громади. Загалом це правильна думка. А от яким шляхом піде економіка громади, зокрема будівельна галузь, після приєднання до міста шести сільських рад, може прогнозувати лише фахівець. Як і дати оцінку умовам, котрі існують нині, та подальшим перспективам розвитку економіки Бориспільської ОТГ. Одним із таких фахівців є Ігор Шалімов — знавець будівельної справи та керівник Бориспільського комбінату будівельних матеріалів. Тож до уваги читачів — його твердження стосовно…
…проблем із електроенергією:
«Інвесторам важко будувати у нашій ОТГ. Причина — проблеми з електроносіями. На території громади фактично немає вільних потужностей для приєднання до електроживлення. Для прикладу, щоб побудувати завод, на одне підприємство треба близько 3 МВт електроенергії. На жаль, на сьогодні це питання залишається невирішеним.
Тому в програмі, із якою моя команда йшла на вибори, одним із головних завдань було створення на базі КП «ВУКГ» служби головного енергетика всієї Бориспільської ОТГ. Роботу цієї служби ми бачимо так: певна кількість співробітників, які є у її штаті, відслідковують роботу ДТЕК «Київські регіональні електромережі», пишуть запити, висвітлюють для громади причини відключення світла та інформують енергетичне підприємство про факти відключень електронергії».
…розвитку ОТГ на найближчі десятиліття:
«Якщо брати глобально, то доцільно розробити Генеральний план для новоствореної Бориспільської ОТГ, у якому розумно вирахувати та закласти розвиток громади на найближчі 15-20 років. У цьому документі варто врахувати, де та які будуть створені шляхи сполучення, як будуть розростатися райони ОТГ та зонування: де будуть зони сільського господарства, промисловості, житлової забудови тощо… Тоді чітко буде зрозуміло, де ми будемо зводити житлові будинки, де — підприємства, де — школи із дитсадками чи амбулаторії.
Вважаю, що діюча влада має робити все можливе для того, щоб Бориспільська ОТГ не стала спальним районом Києва, це її головне завдання. Щоб цього уникнути, треба тут, на місці, створювати робочі місця. Все це тісно пов'язано з процесом будівництва. Цим же Генеральним планом треба передбачити джерела підключення електроенергії та газопостачання, питання стоків і сміттєзвалища».
…промисловості у місті:
«За останні кілька років Бориспіль став містом із розвинутою промисловістю. Маємо великий зерносушильний комплекс для зберігання зерна потужністю 80 тис. тонн, виробництво сухих сніданків, бісквітну фабрику «Рошен», потужний комбікормовий завод, виробника молочної продукції «Промінь Фуд», завод «Хесбургер» тощо.
Маємо не зупинятися на цьому, а розробити чітку стратегію розвитку на найближчі 15-20 років, щоб зрозуміти, куди ми рухаємось. Свою думку мають сказати і жителі міста на громадських слуханнях. Містяни повинні мати можливості та стимул працювати у Борисполі та отримувати конкурентну заробітну плату».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: