Бориспiль
C

Головні новини

Домашнє молоко візьмуть на клямку?


Домашнє молоко візьмуть на клямку?

В Україні вже найближчим часом можуть заборонити продаж домашнього молока. Про це нещодавно повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Як коментують знавці-експерти, вето на продаж молока другого сорту потрібне передусім для того, аби країна отримала більше шансів експортувати продукцію цього напрямку. А що думають із цього приводу громадяни?

— Домашнє молоко — натуральний продукт, а те, що в магазині продають, невідомо із чого зроблене. Своїй дитині я все одно продовжуватиму купувати таке молоко, бо сама на такому росла, — обурюється майбутній новації молода мама Галина, яку ми зустріли на місцевому ринку в ці вихідні.

Селяни, які вже багато років виживають лише за рахунок своїх підсобних господарств, неабияк стривожені новиною. Вони називають ці молочні розбірки в кулуарах знущанням. Кажуть, якщо ціни на магазинне молоко і молокопродукти лише розбухають, то на домашнє систематично падають, а відтепер його і взагалі хочуть копняками виштовхати з ринку. По суті, все, що пропонують селянинові зараз, то це лише здавати його за безцінь закупівельникам. Але втрачати своє кревне люди не хочуть.

— Взимку, коли молока мало, — говорить Ланова Лілія, постійний покупець молочки у господині ось уже упродовж шести років, — у нашому селі його скуповували і по 7 гривень 50 копійок за літр. А от влітку ціни обвалюються. Я чула, вже вдвічі менше платять, і, здається, це не стане межею. До речі, зайшла нещодавно в магазин, то так здивувалась, що літр тамтешнього молока, яке навіть не нагадує справжнє, коштує від 20 до 28 гривень. Також подивувало, що 250-грамова упаковка сиру — під 30 гривень. З цікавості я купила. Та він насправді ніякий! Тим часом селяни ледь відвойовують свої 45 гривень за кілограм цієї корисної продукції.

— У мене шестеро дітей. Щоб їх забезпечувати хоча б найважливішим, тримаю аж три корови. А приїжджаю у Бориспіль базарувати з Полтавщини щотижня уже понад 10 років, — розказує багатодітний батько Петро Воробей. — Якщо, крім самого молока, зроблю ще багато сиру та зберу сметану, можу приїхати автівкою. А так, звісно, добираюсь зі своїми клунками маршрутками — економлю. Жити якось же треба! Узагалі люди, які ще тримають корів, кажуть, що відмовилися б возити товар на ринок, якби закупівельні ціни були справедливі — хоча б 9-10 гривень за літр молока, а не як зараз. Тому наша копійка, враховуючи дорогу, обов’язкові аналізи, обходиться нам дуже дорого. Але, на жаль, і цієї живої копійки нас хочуть позбавити...

— Я навіть не знаю, чи триматимуть люди худобу взагалі, якщо заборону все ж введуть, — каже реалізатор молокопродукції з багаторічним стажем Євгенія Петрук. — Адже люди в селі зараз виживають за рахунок того, що хоч за якусь достойну ціну спродують те, що самі виростять-заготовлять.

• • •
Аргументуючи своє рішення, чиновники кивають на те, що, скільки б вони не відстрочували своє рішення, насправді такий продукт себе віджив майже в усіх країнах. Головно, як кажуть, через його буцімто низьку якість. І, як додають, це лише в Україні споживач досі має можливість «ходити по бабках» на ринках і просто біля воріт чи вздовж автошляхів, де ті традиційно влаштовують свій нехитрий крам. Проте у відповідь на нинішні чиновницькі обговорення, сказала б лише одне — схаменіться нарешті!

Валентина ОЛІЙНИК, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: