Бориспiль
C

Головні новини

Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»


За якими пріоритетами розвивався Іванків, з яких джерел наповнювався місцевий бюджет, кого селяни бачать на посаді очільника Бориспільської ОТГ — розмова «Вістей» із колишнім головою Іванківської сільської ради, а нині депутатом Бориспільської міської ради Анатолієм Туром.

Досьє. Анатолій Іванович Тур народився 23 липня 1972 у с. Іванків. Закінчив Іванківську середню школу. Навчався в Київському торгівельному технікумі, продовжив освіту у Львівській комерційній академії. Десять років працював на місцевій птахофабриці. На посаді голови Іванківської сільської ради з 2006 року.

— Анатолію Івановичу, за рахунок яких коштів оновили соціальну інфраструктуру села?
— Бюджет сільської ради на сьогодні становить 20 млн грн. Значна його частина поповнюється за рахунок акцизного збору, але без допомоги районної влади зробити все, що запланували, було би складно. Як бачите, інфраструктура у нас досить розвинена. Громада є власником дитсадка, школи, будинку культури, амбулаторії, але фінансувалося все це з районного бюджету. Саме за кошти району ми заасфальтували дороги, встановили вуличне освітлення, впровадили цифрову АТС, провели інтернет. Зробили капітальний ремонт школи, дитячого садочку, амбулаторії, будинку культури, будівлі сільської ради. Добудовано спортзал до школи, диско-зал до БК, встановлено огороджу на кладовищі, закуплено техніку для КП, відремонтовано меморіальний комплекс.

— Територія села вражає чистотою. Як вдалося цього добитися?
— У нас у сільській раді було створено комунальне підприємство. Спочатку вивозили побутові відходи старим трактором з причепом. Це було незручно й неефективно, тому ми звернулися до Бориспільської районної ради по допомогу. За ініціативою тодішнього голови райради Владислава Михайловича Байчаса на Іванків було передано спеціалізоване авто-сміттєвоз, за допомогою якого побутове сміття збираємо подворово та вивозимо на сміттєзвалище.

— Чи бачите сьогодні можливості збільшення бюджету?
— Поповнення планується за рахунок нових інвестицій, створення підприємств. Нещодавно в нас з’явився новий інвестор, планується будівництво заводу пластикових вікон.

— Яких кроків побоювалися після створення ОТГ та приєднання до Борисполя?
— У зв’язку зі створенням ОТГ у нас були певні побоювання щодо долі освітян. Раніше вчителі сільських шкіл отримували доплати, а міські педагоги ні. От і були сумніви — чи не зрівняють нас у зарплатах у бік зменшення. Але судячи з перших кроків нової Бориспільської влади, бачимо, що хвилюватися не варто.

— Які найближчі плани?
— Іванкову потрібен новий корпус школи. Нині, щоб забезпечити навчання дітей в одну зміну, виділили під класні кімнати другий поверх приміщення сільської ради. Плануємо будівництво нового корпусу школи на 250 місць. Вже виготовлений проект на 135 млн грн. Сподіваємося, нове керівництво ОТГ нас підтримає.

— Чому Іванків вирішив приєднатися саме до Бориспільської ОТГ?
— Ми провели загальні збори громади і більшість мешканців села проголосували за приєднання до Борисполя. Всі розуміли, що об’єднуватися у громаду все одно доведеться, питання було — з ким і як. Вирішили, що Бориспіль є найкращим варіантом, адже у цьому випадку нам не доведеться створювати соціальну структуру з нуля, тут все є — лікарня, пенсійний фонд, управління соцзахисту.

— Як ставилися мешканці села до перспективи створення ОТГ?
— Усе нове насторожує. Людей хвилювало, чи будуть скорочення, які послуги залишаться в селі, яким буде ставлення до сільського населення. Але бачимо, що питання вирішуються. Звичайно, сільських голів уже не буде, їх замінять старости. На найближчій сесії Бориспільської міської ради їх затвердять. Введено достатню кількість посад для нормальної життєдіяльності села — будуть і землевпорядник, і соціальні працівники.

— Чого очікують люди від майбутнього голови ОТГ?
— Перш за все, він має бути господарником, знатися на проблемах району. Зараз ситуація в країні є такою, що ми не маємо часу на експерименти, на недосвідчених керівників, яким ще треба вивчати стан справ, вчитися керувати великим господарством.

— Кого бачите на цій посаді?
— Не лише Іванків, а й інші сільські ради, які увійшли в Бориспільську ОТГ, тривалий час успішно співпрацювали з Бориспільською районною радою під керівництвом Владислава Байчаса. Всі голови сільрад знали — якщо виникла серйозна проблема або надзвичайна ситуація, ми завжди могли звернутися до нього, він нікому не відмовляв у допомозі. Цю людину ми знаємо давно, багато років працювали разом, тому сподіваємося, що Бориспільську ОТГ очолить саме він — справжній фахівець і господарник, який знається на проблемах району і ставиться до них з розумінням і повагою. На мою думку, на минулих виборах було лише два достойних кандидати — Анатолій Федорчук і Владислав Байчас, які йшли буквально нога в ногу. На жаль, так сталося, що Анатолій Соловйович пішов із життя. На сьогодні сильнішого кандидата, ніж Владислав Байчас, я не бачу.

— У зв’язку зі створенням ОТГ ви більше не є головою сільради. Не шкодуєте?
— Звичайно, відчуваю певний сум, адже віддав цій роботі чотирнадцять років життя. Тішить те, що вдалося зробити чимало корисного для рідного села. Але захищати інтереси односельчан продовжу в статусі депутата міської ради в команді однодумців.

Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»Анатолій Тур: «Усі голови сільрад знали — якщо є проблема, завжди можна звернутися до Владислава Байчаса»

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: